Výlet na Geravy 29.4.-1.5.2010

Letošní první jarní výlet na Geravy se uskuteční ve čtvrtek, pátek a v sobotu 29. dubna až 1. května 2010.

Odjezd z Prahy bude ve středu 28. dubna ve 22:00 nočním vlakem na Slovensko.

Návrat do Prahy hlavního nádraží v neděli 2. května v 7:00 ráno.

Geravy jsou chata na náhorní planině ve Slovenském ráji. Dostat se tam dá jen po žebřících a řetězech kolem Nálepkova vodopádu Zejmarskou roklí, vyjet šílenou sedačkovou lanovkou z Dedinek nad vysokými srázy, která třikrát stoupá, ale i třikrát klesá, terénním autem po cestě plné rigolů anebo doletět vrtulníkem.

Program je zcela věcí zájmu: Kromě dobrodružného přístupu k samotné chatě majitelé chovají koně, na kterých dětí povozí a zkušení jezdci se mohou i projet sami. Turisty a milovníky přírody potěší výlet na sedmdesátimetrový Závojový vodopád v Sokolí dolině, který si celý prolezeme po soustavě žebříků a mostků. A hlavně Velký Sokol, nejdelší a nejdivočejší rokle Slovenského ráje, úzká soutěska zpěněného potoka. Pro malé děti připravíme hry na loukách, pro drsnější i noční bojovku.

Zájemci mohou jet jeskyňařit do Krásnohorské jeskyně ve Slovenském krasu – dostanete kombinézu, helmu a čelovku a postupujete tmavým podzemím po kamenech, ale i žebřících a lanovém traverzu přes sifón. Brutalisté mohou navštívit hrad Krásná Horka, jehož pánové si ve středověku libovali v popravování, mučení a mrzačení poddaných a zvířátek, mumifikovali své příbuzné a nechávali stavět zhýrale přepychové pohřební kočáry.

Prosím o přihlášení všech zájemců do konce ledna. Bližší informace Vám rád zašlu emailem, napište si o ně na adresu petrpecha@seznam.cz

Výlet je vhodný i pro děti z 1. třídy, náročnost přizpůsobíme.

Více informací:
Petr Pecha
Tel. 251 621 455
SMS 777 988 623
email: petrpecha@seznam.cz
Internet: http://www.dobrodruznevylety.com

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*