Sklář ve školní družině

sklář ve ŠD

26.ledna 2010 se na ukázku práce skláře podívaly děti z 5., 6. a 8. oddělení školní družiny. Nejdříve si poslechly z čeho se sklo vyrábí a podívaly se na různé způsoby foukání skla. Pak už si nedočkavě každý zkoušel vyfouknout vlastní kuličku. Některé děti to zvládly na první pokus, jiným se nepodařilo odhadnout sílu foukání a musely pokus několikrát opakovat. Pan sklář byl trpělivý a tak si každý odnesl svou malou píšťalku.
Názory dětí:
Maruška, 2.B : Foukání skla není žádná legrace. Někdy se to nepovede. Žádná legrace to není. Vypadá to lehce, ale není. Nejdřív se musí fouknout hodně a pak málo. Ale když se snažíš, tak se ti to povede.
Marjánka, 2.B : Foukat sklo není legrace. Vypadá to lehce, ale je to těžké. Když nevíš jak moc máš fouknout, tak je to docela náhoda, když se ti to povede na první pokus.
Sam, 2.A: Na skláři se mi líbilo, jak pán vyfoukl psa. A taky se mi líbilo, že jsme si mohli vyfouknout vlastní sklo. A taky, že nám posílal různé věci například křemičitý písek, vodní sklo, skelný papír a řezání.
Jáchym, 2.C: Líbilo se mi na skláři, že udělal skleněnýho psa. Druh to byl vlčák. A pak jsme si my udělali píšťalku.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*