ŠVP 6.AB duben 2013

27 April 2013

Dnes bylo počasí jako v létě! Ani se nám nechce věřit tomu, co dnes říkal pan správce, že celý minulý týden se tady v okolí lyžovalo:-) Po sněhu už není skoro ani památky, jen občas jsou k vidění poslední hromádky… Dnes jsme se vůbec nenudili – dokonce jsme se i něčemu přiučili. Cesta z kopce do kopce, výuka, skotačení v bazénu, salta na trampolíně, dlouhá odpolední vycházka do lesa, stavění domečků a na závěr běhací a vědomostní kvíz – den utekl, ani nevíme jak. Zítra nás čeká celodenní výlet – večer zase podáme hlášení:-) Všichni jsou zdraví a z Jizerek Vás zdraví!

Třetí den jsme se vydali na celodenní výlet – nejdříve jsme vyjeli na Ještěd, prošli jsme se po rozhledně, pokochali jsme se výhledy do okolí a pro některé z nás byla adrenalinovým zážitkem cesta lanovkou dolů z Ještědu. Pak nás čekalo odpoledne v IQ parku v Liberci, které začalo předvedením divácky atraktivních, ale neškodných chemických reakcí pod vedením vtipného lektora a pokračovalo zábavnou prohlídkou celého areálu fyzikálních jevů. Po návratu do penzionu někteří naskákali do bazénu a jiní na trampolínu. Den jsme zakončili diskotékou.

Ve středu jsme se nejdříve učili, a pak si užívali krásné počasí venku na hřišti před penzionem. Zájemci o plavání mohli během poledního klidu využít bazén a po odpočinku jsme se rozdělili na dvě skupiny. První skupina vyrazila na výšlap na přehradní nádrž Josefův Důl a druhá skupina jela místní autobusovou dopravou do Jablonce nad Nisou navštívit Muzeum skla a bižuterie. Expozice nás všechny naprosto nadchla, rozhodně Vám návštěvu v tomto muzeu můžeme doporučit. Zajímavý komentář jsme si poslechli z nahrávek na audioprůvodcích a ve vestibulu zrekonstruované historické budovy muzea jsme zakoupili suvenýry. Spokojení jsme se vrátili na večeři. Po setmění jsme se sešli u zapáleného ohně, abychom opekli špekáčky. Spát jsme šli s plnými bříšky :-) a hlavami plnými nových zážitků.

Ve čtvrtek zažili někteří z nás netradiční adrenalinový zážitek, kdo se na to cítil a měl odvahu, mohl se zúčastnit přechodu po lanové dráze skoro až v korunách stromů.  Celá akce proběhla pod vedením zkušených sportovních instruktorů, nikdo se nezranil, všichni tuto výzvu zvládli se ctí a zaslouží pochvalu za překonání sebe sama!Odpoledne jsme hráli míčové hry a vyrazili na vycházku lesem, po výborné večeři jsme se s penzionem Artur rozloučili tancem. Všichni byli odměněni drobnými cenami v nejrůznějších disciplínách a úkolech, které plnili celý týden. Celý pobyt nám utekl jako voda.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*