Šampionát Plavecko-běžeckého poháru 2013

Šampionát PBP 2013

Poslední soutěží školního roku a zároveň i souboje plavců a běžců byl šampionát Plavecko-běžeckého poháru, který se uskutečníl 24.6.2013 na Výstavišti Holešovice. Pro některé z našich závodníků to byla pravděpodobně vůbec poslední reprezentace naší školy a nutno říct, byla velmi úspěšná. V. Merta se konečně dočkal a vystoupil na nejvyšší stupínek, kdy s přehledem předběhl doslova všechny soupeře, protože jak je již zvykem, startoval téměř z poslední pozice. Již v polovině prvního kola byl na čele a náskok si s přehledem pohlídal. V družstvu chalpců 6. a 7. tříd mu stejně jako v minulých dvou závodech jistili záda kolegové I. Derda, který doběhl 7., J. Vychytil 8. a F. Krakl 9. Svou premiéru zvládl i mladší z bratrů Mertových, který závod dokončil na 13. místě. V kategorii dívek stejné věkové kategorie jsme měli zastoupení také sesterskou dvojicí. M. a S. Vychytilovi zaplavaly naprosto stejný čas a v cíli běžecké části je dělily 3 místa, tedy 7. a 10. místo. Naše výprava měla zastoupení ještě ve dvou kategoriích. V kategorii G znovu předvedl velkou bojovnost a odhodlání Marek Vidovenec a v kategorii dívek 8. a 9. třídy se po pauze pokusila zabojovat V. Hrabětová. Bohužel i tentokrát měla v okolí Stromovky smůlu, protože po pádu závod nedokončila. Je škoda, že nemáme obsazeny všechny kategorie, pak bychom jako škola byli ještě úspěšnější a sbírali bychom více bodů do konečné tabulky. Snad za rok.

Záznam z tohoto závodu bylo možné sledovat na ČT Sport dne 4.7.2013 od 19:05 v pořadu Sport v regionech.

Pořadatel přislíbil, že výsledky budou zaslány do týdne. Hned jak to bude možné, vystavíme je zde.

Za učitele TV a vedení školy bych chtěl poděkovat našim reprezentantům za šíření dobrého jména školy během celého roku 2012/2013 při soutěžích Plavecko-běžeckého poháru.