9. 11. – 13. 11.

V pondělí mají děti přinést podepsané souhlasy se školou v přírodě a v ŽK podepsanou nabídku dílen.
Na recepci školy je umístěn rozpis konzultačních hodin, na kterých budu vybírat zálohu na švp.
Ve čtvrtek 12. 11. sraz v 7 55 před školou. Projdeme barokní Prahou. S sebou svačinu, oblečení podle počasí a jízdné nebo opencard. Do středy 50,-.
Do pondělí mají za úkol zopakovat si před prověrkou rýsování v geometrii ve velkém sešitě, doplnění mapy Evropy v prac. sešitu\ celé vodstvo i ostrovy, takže celá úvodní mapa je dle zadání str. 6 vyplněná\ a popis předmětu do slohového sešitu dle zadání.
V pátek napíšeme čtvrtletní práci z češtiny- opakování všeho učiva.
Nově probereme psaní pravidla pro psaní předložek s, z \ modrá uč. str. 38-9 a zopakujeme shodu přísudku s podmětem.
V pondělí napíšeme čtvrtletní práci z matematiky a geometrie.
V matematice stále opakujeme pamětné sčítání a odčítání čísel do 100 i 1000, násobení a dělení mimo obor násobilek/prověřím v prověrečkách/, dělení se zbytkem, násobení a dělení s nulami, písemné sčítání a odčítání ale i násobení. Zopakujeme převody jednotek. / pokusíme se vyplnit P. S. str. 7,8, 9- 12. Vše se objeví ve slovních úlohách. Budeme pokračovat v učebnici str. 11 – 26. V páteční geometrii budeme dále pokračovat v P. S. na str. 39 o kolmicích a rovnoběžkách a v učebnici str. 32,33. \ Nic se nezměnilo\
V úterý napíšeme prověrku z dosud probraného učiva dějepisného od událostí na Bílé hoře až po baroko\ uč. str. 9-13 a P. S. str.6-9.
Ve středu napíšeme prověrku z dosud probraného učiva zeměpisu – malá uč. str. 3 – 15 a velká uč. str. 54- 60.
V ČJS- dějepisu v učebnici str. 10 – 13 si budeme povídat o životě v baroku, tentokrát na zámcích a ve městech, v zeměpisné části pokračujeme o rostlinstvu a živočišstvu v Evropě str. 6- 18 v malé učebnici a velké uč. str. 61-62.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*