5. B na výstavě Týden vědy a techniky

vědaEster: Líbila se mi 3D tiskárna. Zaujal mě ,,céčko mat“. Vyzkoušela jsem si vyčistit list. Byl tam nafukovací model srdce. Celá výstava se mi moc líbila.
Patrik: Nejvíce se mi líbil ,,céčko mat´´. Do céčko matu´´ stačilo jen vložit pet lahev. Poté se na malé obrazovce ukázalo, co se děje, a vypadly vám céčka. Také se mi hodně líbilo drcení trávy. Bavilo mě zkoušet, jaký mám reflex.
Marek: Nejvíce se mi líbil stroj, kterým se rychle vyráběly céčka.
Stačila k tomu PET lahev, rozmačkáte ji a vhodíte dovnitř.
Céčka se vyrobí z PET lahve sama a vy už si je jen seberete z díry, která je vlevo dole.
Céčka můžou mít jakoukoli barvu. Určitě se zajděte podívat do muzea věd.
Metrem na Národní třídu a jednu stanici tramvají 22. Vystoupíte a vejdete do dveří hned u zastávky. Doufám, že se půjdete podívat.
Alexandra: Byli jsme na Týdnu vědy a techniky, kde nás podle názvu oslní vědecké pokusy a tak. Mohli jsme se podívat do modelu srdce a něco si o něm přečíst. Také jsme si mohli vyčistit list, aby zbyla jen žilková sít. Hned vedle jsme mohli rozdrtit rostliny na části, kde plavou DNA geny. Nejvíce mě zaujala „iluzová“ část, s optickými iluzemi. Výstava byla moc hezká.
Páťa : Nejvíce se mi líbilo, když jsme zkoušeli svou reakci. Zaujalo mě, že jsme mohli vidět, jak vidí včela, kočka, pes, dron atd. Mohli jsme si vzít i vlákna z listů do zkumavek.
Viděli jsme i různé optické klamy. V akademii věd se mi moc líbilo.
Vašek: Dne 4. 11. 2015 jsme se zúčastnili výstavy akademie věd. Nejvíce se mi líbil céčko mat. Zaujalo mě to, jak jsme si mohli osahat věci. Nelíbilo se mi to, jak někteří hlasitě mluvili. Moc se mi to líbilo, ze všeho nejvíce.
Karin: Na výstavě mě zaujalo, že jsme si mohli udělat analýzu DNA.
Hned vedle toho jsme si mohli vyzkoušet, jak jsou odolné vlásečnice různých listů.
V jiné místnosti jsme si mohli vyrobit z PET lahve céčka.
V druhém patře byly optické klamy, což mě moc zaujalo.
Byla tam i výstava obrazů a nejvíce se mi líbil obraz Kráska a Creeper.
A u vchodu byl velký model srdce a byl asi 100krát větší než naše. Výstava je pěkná. David Jan Borek
Tak dle mého názoru byly nejhezčí ty iluze. A já jsem si myslel, že už nejsou automaty na céčka. Také jsem zjistil, jak vypreparovat list (2 jsem si udělal).A ještě jsem nikdy neviděl 3D tiskárnu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*