Angličtina 1.A, 1.B – Kloudová

V úterý jsme měli spojené skupiny z důvodu nemoci paní učitelky Mariašové. Opakovali jsme slovní zásobu 1. a 2. lekce Mum, Dad, Polly, Jack, Daisy, Otto, Ruby, Spike, a house, a window, a door, a roof, a floor, a pencil, a pen, a book, a ruler, a pencil-case, a bag), základní barvy a dále čísla 1-10, zpívali jsme a hráli hru na procvičení slovní zásoby. Domácí úkol raději píšu až nyní – vzhledem k většímu počtu dětí bychom si zbytečně zkracovali hodinu a také každá skupina má již hotové jiné stránky v učebnici.
DÚ na 1.12. skupina M.Kloudové – mít hotovou stranu 17 (někteří zapomněli), udělat str. 19 – spojit vlajky, procvičovat si při spojování anglicky čísla a zkusit si říci číslo, které se zobrazí. Dále str. 21 – vybarvit a spočítat všechny tužky, které jsou na obrázku (např. noha stolu, noha židle), popř. kdo bude chtít, může si samozřejmě vybarvit celý obrázek.
K procvičení slovní zásoby můžete použít odkaz na Happy House, který jsem vložila do příspěvku 8.11.
Příští hodinu si do velkého sešitu nalepíme další slovní zásobu – čísla a barvy, aby si děti mohly opakovat. Vše procvičujeme formou her, písniček, přehrávání příběhů z učebnice – pokud někomu slova nejdou vyslovit, nebo si nemůže vzpomenout – nic se vůbec neděje – důležité je, že nás angličtina baví:-)
Prosím rodiče, zda byste pomohli dětem dát do tašky všechny pomůcky na hodiny AJ – stává se často, že dětem něco chybí, nemohou pak pracovat, pracovní listy mají zmačkané, popř. ztracené.
Pomůcky na AJ – učebnice, portfolio s prázdnými košilkami- zatím alespoň 5 kusů, velký A4 nelinkovaný sešit, penál s pastelkami a lepidlem, žákovskou knížku.
Hezký předvánoční čas přeje Marcela Kloudová

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*