14. 3. – 18. 3.

Tento týden zasejeme semínka- přineste zem a květináč.
Tento týden již pomalu budeme dokončovat látku o slovesech /modrá uč. str. 81- 94/, napíšeme některé z cvičení z učebnice- na procvičení způsobu rozkazovacího a podmiňovacího. Napíšeme další diktát, za domácí úkol bude opět oprava a podpis rodičů. Bohužel některé děti, jak v donesených diktátech uvidíte, minule tento úkol nesplnily. Budeme pokračovat v určování slovních druhů v P.S./ str. 8/. V P. S. budeme vyplňovat další cvičení na psaní i, y po obojetných souhláskách.

V matematice pokračujeme v násobení dvojciferným a trojciferným činitelem ale hlavně v dělení dvojciferným dělitelem v P. S. Dokončujeme postupně cvičení v pracovním sešitu I. a pokračujeme v II. dílu. P. S. str. 6-7, 22. Opakujeme učivo o zlomcích v druhém dílu učebnice. Zopakujeme si znalosti o čtverci a obdélníku v P. S. II na str. 34, 36 a zkontrolujeme provedení práce na str. 35.

V dějepisu dokončíme učivo o 19. století a písemně prověříme, hlavně z P. S. a doplníme str. 21. Začneme si povídat o situaci před 1. sv. válkou, vztahy mezi Čechy a Němci. Zeměpisné učivo budeme i nadále prověřovat- umístění států na mapě, přiřazení hlavního města k názvu státu. Zároveň začneme učivo o vesmíru, rozdělíme si témata, na která si připraví prezentaci v PowerPointu.
V hudební výchově proběhne třídní kolo pěvecké soutěže, vybraní se v pátek účastní školního kola.
Na čtvrteční výtvarnou výchovu si děti přinesou vajíčka a budeme je drátovat nebo polepovat metodou quillingu. Děti mají donést dokončené výrobky z tohoto týdne- vyšívání a malba s nápisem.

2 thoughts on “14. 3. – 18. 3.

  1. Pí Škorpilová, můžete mi přibližně říci, kdy plánujete písemku ze zeměpisu, přímo z otázek vytvořených dětmi z referátů???

    Děkuji

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*