Angličtina 4.A, 4.B, 4.D – Kloudová

Tento týden jsme si procvičovali vazbu pro popisování určitého prostředí, místnosti, obrázku apod. – There is (Tam je-jednotné číslo) a There are (tam jsou-množné číslo), také zápor There isn´t any/There aren´t any (Tam není/Tam nejsou žádné…) i otázku Is there …/Are there …. ? Učili jsme se také odpovědět správně na otázku How do you go to school? I walk to school (chodím pěšky), I go to school by bus, car, the underground. Opakovali jsme také slovní zásobu na téma In the town (názvy budov). Na zopakování probraného učiva mají děti domácí úkol, který dostaly dnes – list A4 – termín odevzdání je úterý 22.3.- 4.A a 4.B a středa 23.3.- 4.D.
Poslední úkol, který děti odevzdávaly tento týden, nedopadl moc dobře – objevují se stále chyby v pravopisu základních číslovek (především 4-14-40/5-15-50/3-13-33 apod.), v určování hodin, v popisu zvířat v jednotném a množném čísle nebo ve větách typu: I like/I don´t like/He-She likes/He-She doesn´t like….. a v odpovědích či ve tvoření otázek na dané odpovědi.
V pondělí 4.B a 4.D, v úterý 4.A si napíší krátký testík (max. na 15 minut) do školního sešitu – bude udělaný přesně podle posledního domácího úkolu – děti ho mají opravený v portfoliu, aby se podle něj mohly připravit.
Zároveň je třeba opakovat vše z lekce 5!
V úterý 4.B a ve středu 4.A a 4.D – Velikonoční hodina – plnění úkolů, Egg Hunt (hledání vajíček):-)
Přeji vám krásný konec týdne. Marcela Kloudová

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*