5.A – týdenní plán 29.3. – 1.4.2016

ČJ – procvičování podstatných a přídavných jmen – v praxi – za použití všech již známých pravidel. Zájmena osobní – skloňování, poznávání dalších zájmen, pozor na zájmena zvratná. Do příštího týdne bychom měli začít s číslovkami.

V dílně čtení a psaní se zaměříme na volné čtení /každý z vlastní knihy + pečlivý a smysluplný zápis do čtenářského deníku/. Podle dětí ve škole je možné pokračovat v práci na scénickém čtení Pan Kaplan – práce na choreografii, popřípadě filmových efektech..

Pozor – do poloviny dubna je povinný přednes další básně /dle vlastní volby/ – kritérium: český básník či česká básnířka a báseň, která ještě v tomto roce nezazněla.

ČJS – Evropa – podnebí a počasí – prezentace /skupina, která na toto téma pracovala – má to naučit ostatní/, další prezentace evropských zemí – dle harmonogramu a dle účasti dětí ve škole. Tyto práce si děti mají zaznamenat a poznámky uložit do portfolia.

ČSP – návrat k Velikonocům /předměty, vzpomínky/, v pátek by měla čtvrtou hodinu proběhnout další prezentace Mistrovského díla /s otázkami a oceněními/.

Protože přesně nevím, jak budu tento týden ve škole přítomna, tento plán je přibližný a samozřejmě si jej může suplující učitel/ka upravit dle svých možností.

Omlouvám se dětem za odvolané spaní ve škole tento čtvrtek. Andersena oslavíme v příhodnější čas.

Vlaďka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*