19. 9. – 23. 9.

Nacvičujeme přípravu pracovního místa( srovnání potřebných pomůcek na jednu hromádku) a dodržování smluvených pravidel: Pokud chci mluvit, přihlásím se. Pozdravím každého ve třídě a dospělého ve škole. Běhám jen v tělocvičně. Svačím na svém místě. Chovám se opatrně a ohleduplně……
Ne všichni znají jména svých spolužáků a proto i nadále budeme procvičovat.
V tomto týdnu budeme pokračovat v Začínáme číst a psát str.9 -16. Děti dostaly za úkol přinést si oblíbenou hračku, budeme si o ní povídat, od koho ji dostaly, k jaké příležitosti, proč je oblíbená, popisovat ji a kreslit. Děti budou ve středu pracovat se sirkami nebo párátky.
Každý týden se děti učí novou básničku ale i básničky k novým písmenkům. Ptejte se na ně, procvičujte paměť, rytmus, výslovnost.
Hrajeme na“robota“, skládáme slovo z jednotlivých hlásek. Dále určujeme, kde se písmeno ve slovu nalézá. Např. PÁV je P na začátku a zaznamenáváme umístění do tabulky.

V Kreslím tvary jsme došli na str. 6. Jde o uvolnění držení ruky, správné držení tužky a sezení. Tvary nacvičujeme ve škole a doma si je děti tedy procvičí podruhé. Str.6 a 7 nacvičujeme tahy pouze zleva doprava. Ale str. 8 a 9 zleva doprava a zpět doleva. Ve čtvrtek, kdy budeme kreslit a číst O, budeme pracovat na str.10 a 11 v pátek str. 23.

V matematice- str. 11- 14
Procvičujeme orientaci: sloupek a řádek, vpravo a vlevo, před, za a hned před, nad a pod, první, druhý a poslední.

V Prvouce str. 6-7: Co se děje ve škole, projdeme celou školu a zopakujeme domluvená pravidla a popovídáme si o obrázku v Prvouce.

Připomínám kontrolování jak úkolníčků tak žákovských knížek, máte tam zapsán termín další třídní schůzky. Potvrďte podpisem.

Děkuji za donesený materiál a body na knížky a papíry.

ÚKOLY- je zapisován do úkolníčku:
v pátek – matemetika str.10.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*