26. 9. – 30. 9.

Nacvičujeme i nadále přípravu pracovního místa( srovnání potřebných pomůcek na jednu hromádku) a dodržování smluvených pravidel: Pokud chci mluvit, přihlásím se. Pozdravím každého ve třídě a dospělého ve škole. Běhám jen v tělocvičně. Svačím na svém místě. Chovám se opatrně a ohleduplně……
Ne všichni znají jména svých spolužáků a proto i nadále budeme procvičovat.

V tomto týdnu budeme pokračovat v Začínáme číst a psát str. 14 – 21.
Každý týden se děti učí novou básničku ale i básničky k novým písmenkům. Ptejte se na ně, procvičujte paměť, rytmus, výslovnost.
Hrajeme na “robota“, skládáme slovo z jednotlivých hlásek. Dále určujeme, kde se písmeno ve slovu nalézá a zaznamenáváme umístění do tabulky.

V Kreslím tvary jsme došli na str. 13. Jde o uvolnění držení ruky, správné držení tužky a sezení. Tvary nacvičujeme ve škole a doma si je děti tedy procvičí podruhé. Plánuji vyplnění do str. 18, kterou dostanou za domácí úkol na víkend.

V matematice- str. 15- 18
Procvičujeme orientaci: sloupek a řádek, vpravo a vlevo, před, za a hned před, nad a pod, první, druhý a poslední.

V rámci Prvouky proběhne v úterý tématický den pro 1. ročníky- Dožínky. Děti si v tento den přinesou malý batůžek se svačinou a pitím, penál, zástěru. Mohou přijít tematicky oblečení (děvčata šátky, sukně, zástěrky, kluci slamáky, košile, vestičky…)

Připomínám kontrolování úkolníčků, zápis o omluvě nemoci do žákovské knížky.

V pátek děti dostaly domů soubor fotografii, pokud nemáte zájem, vraťte nepoškozené, jinak pošlete peníze. Kdo si objednal i samotné foto třídy, dejte zprávu, pošlu. Cena je 35 korun.

Děkuji za donesený materiál a body na knížky a papíry.

ÚKOLY- je zapisován do úkolníčku:
v pátek – Kreslíme tvary str. 10- 12. Str. 13 nepovinné.
Pondělní úkol bude na čtvrtek.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*