Národní cena ČR za společenskou odpovědnost

DSC_2197V úterý 22.11 byly oceněny nejlepší firmy a organizace v programech Národní ceny kvality ČR a Národní ceny ČR za společenskou odpovědnost a udržitelný rozvoj. Mezi nimi byla i FZŠ profesora Otokara Chlupa.

Při slavnostním předávání ve Španělském sále Pražského hradu  získala škola „Národní cenu ČR za společenskou odpovědnost a udržitelný rozvoj“ s titulem „Společensky odpovědná organizace 2016“ a certifikát Commited to sustainability (1 star). Večer se konal pod záštitou a za účasti prezidenta republiky, předsedů obou komor Parlamentu ČR, předsedy vlády a ministra průmyslu a obchodu.

Naše škola se rozhodla zapojit se do programu nabídnutého MČ Praha 13 „CSR (Corporate Social Responsibility) do škol“. Cílem projektu bylo aplikovat a vyhodnotit přístupy společenské odpovědnosti a udržitelnosti ve vybraných školách a vytvořit jednotnou metodickou příručku pro zavádění CSR do škol všech typů po celé republice.

Rada kvality ČR uděluje národní cenu České republiky za společenskou odpovědnost od r. 2009. Od letošního roku převzala Rada kvality ČR model vytvořený Evropskou nadací pro management kvality (EFQM) ve spolupráci s UN Global Compact – Committed to sustainability (Závazek k udržitelnosti), který je tak plně kompatibilní  s nejnovějšími světovými standardy.

 

3 thoughts on “Národní cena ČR za společenskou odpovědnost

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*