5.B – týdenní plán 11.9. – 15.9.2017

Vážení rodiče,

přeji vám a samozřejmě hlavně dětem úspěšný školní rok 17/18. Začínáme rychlým nástupem – září bude opakovací.

ČJ – čteme, čteme – v knihovně máme díky čtenářskému klubu asi 300 nových knih! Děti by měly mít svou knihu /příběhovou/ – mohou ve třídě vypůjčit. Mají kulturní deník /starý nebo nový – koupila jsem, ale mohou si nahradit svým – hezčím/. V pondělí je naplánovaná pravidelná dílna čtení.

ČJS – začínáme zeměpisem – kde byly děti o prázdninách – téma zpracovávají ve skupinách – tento týden dokončíme prezentace a dalším velkým tématem bude Praha – ve skupinkách si připraví provádění po jednotlivých pražských památkách – využijeme zatím slušné počasí. Asi v polovině září se vrátíme k opakování České republiky. Letos máme 4 hodiny ČJS a hodně práce /živou přírodu, zeměpis Evropy, historii od Jana Amose Komenského – přes velké osobnosti a velké události pokud možno až do současnosti/.

Portfolio – během září si dáme termíny prezentací ukázkových portfolií – kritéria hodnocení s dětmi zpracujeme a budou platit pro všechny.

Pokračuje spolupráce se školní psycholožkou Petrou Chvojkovou, hodina ČJ navíc /po 14 – 15/ – doplnění učiva, škola hrou…. Děti mohou využívat třídní knihovnu /samozřejmě i školní/.

Hodnocení je stejné jako ve čtvrté třídě.

Na třídní schůzce bych ráda vybrala 500,- na školní potřeby v 5. třídě. Je v tom zahrnuto: PS ČJ – dva díly, PS M – dva díly, AJ – PS, čtvrtky, sešity, lepenka, čtvrtky.

Zvu vás všechny na společnou třídní schůzku – přátelské posezení s kávou – v úterý 19.9.2017 od 17.00 v 5.B. Kávu zajistíme, pokud byste chtěli přinést něco k tomu, je to na vás, nikdo se určitě nebude zlobit. Těšíme se na vás. Vlaďka Strculová Procházková, paní ředitelka /pozveme na chvíli i ostatní učitele/.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*