Angličtina 3.A, 3.B, 3.C, 3.D – Kloudová

Tento týden začínáme s výukou v rozdělených skupinách – všechny děti mají tyto pomůcky na hodiny:

velký sešit linkovaný A4 (mají ho již všichni u sebe, ten, kdo je nemocný, si sešit vyzvedne ve třídě, až přijde do školy) – do sešitu budeme psát slovní zásobu z každé lekce, procvičovat písemnou formu jazyka, psát si základy probírané gramatiky a domácí úkoly. Dále je to učebnice Happy Street 1 a pracovní sešit Happy Street 1, portfolio s košilkami (prázdnými-alespoň 15 ks) – do portfolia si budou děti ukládat týdenní úkoly – budu je rozdávat ve čtvrtek, kdy mají všechny třetí třídy se mnou hodinu. Tento čtvrtek ještě týdenní úkol nebude – začneme od října. Do té doby budou jen kratší DÚ z pracovního sešitu nebo ve velkém sešitě A4.
Úkoly si děti budou samy zaznamenávat do úkolníčku, popř. si je mohou zakroužkovat v pracovním sešitě nebo zapsat do velkého sešitu – ráda bych je tímto vedla k větší samostatnosti a odpovědnosti.

Včera a dnes jsme se seznámili s novou učebnicí, zopakovali si pozdravy a otázku Who´s this? Kdo je to?
Zazpívali jsme si písničku Come and play in our house a Happy Street.
Poslechli jsme si a přečetli rozhovor v učebnici na str. 5, poté jsme si jej několikrát přehráli (děti si měly zapamatovat svoji roli bez knihy). Kdo bude chtít, může ve čtvrtek zkusit číst celou stránku 5 na známku (zatím jen ten, kdo to opravdu chce zkusit – nebudu rozdávat žádné špatné známky, pokud se čtení nepovede:-))) – k tomu přidávám odkaz na online procvičování naší učebnice – najdete tu písničky, příběhy, hry, slovní zásobu k učebnici.

Happy Street 1

Přeji příjemný týden! MKloudová

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*