Škola v přírodě 4.A

4. den
Dnešní počasí bylo tak trochu aprílové. Na dopoledním programu jsme si zopakovali zvířátka a pak jsme vyrazili ven na zahradu, kde jsme si zahráli běhací hru po týmech. Odpoledne bylo v režii Ilči, která měla pro nás připravenou lekci z dramatické výchovy, během níž jsme se přenesli do kouzelné země, kde jsme měli za hlavní úkol zachránit království, ale také přinést ztracené hodinky. Večer byl ve znamení psaní pohledů, hraní na kytaru a stolních her. Zítra vyrážíme do sklárny, tak se na to musíme pořádně vyspat:)

3. den
Ráno nás tahaly z postele sluneční paprsky, však venkovní teplota byla celkem nízká. Dopoledne jsme se vydali k řece na hřiště za překvapením – projížďka na koních. Po obědě jsme se vypravili na prohlídku zámku Nižbor, kde jsme nasáli informace a atmosféru keltské kultury. Poté nás naše kroky vedly ke keltskému oppidu, kde jsme okusili na chvíli i „vysokohorskou turistiku“ :) Večer jsme si zpříjemnili vědomostním kvízem z výletu a pak jsme plni dojmů vyrazili do hajan.

2. den
Dnes jsme se probudili do mlhavého a celkem i chladného počasí, proto jsme dopolední program soustředili dovnitř, kde jsme si po skupinách vyrobili barometr a srážkoměr, seznámili se s prací a orientací v mapě a také se dozvěděli několik zajímavostí o zvířatech našich lesů. Odpoledne jsme vyrazili prozkoumat terén kolem penzionu, který jsme využili pro práci s azimutem. Naše kroky nás zavedly až ke hvězdárně v Nižboru, kde jsme spatřili dokonce i živého lva :) Čas po svačině jsme využili ke krátké aktivitě s azimutem a volné zábavě v zahradě u penzionu (trampolína, prolejzačky, kočky, sportovní hry…). Nyní trávíme večer ve společnosti stolních her.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*