Týdenní plán 3.D od 18. 9. do 22. 9.

ČJ

Tento týden jsme opakovali abecedu hrou (řazení dětí v prostoru, řazení slov, pátrání po smyslu existence abecedy…). Abeceda zpaměti (každý mi přeříká „básničku“, někteří žáci již mají splněno). Dělení hlásek na samohlásky a souhlásky měkké, tvrdé, obojetné. Třídění slov dle pravidel psaní Y – I, hry na I – Y.

Každodenní čtenářské chvilky, představení knihy a jejího obsahu kamarádovi. Každý by již měl mít svou knihu ve škole… Na přelomu měsíců budeme zavádět prezentace knihy před třídou a vedení čtenářských listů.

Zavedení „červených “ sešitů na ČJ.

V následující týden bude zaměřen na procvičování pravidel psaní u – ů – ú a opět měkké a tvrdé souhlásky a psaní I – Y. PS str. 9 – 12.

 

M

Tento týden jsme se pohybovali zejména v prostředí násobilkových obdélníků, sčítacích tabulek a slovních úloh.  Založili jsme „zelené“ sešity na M, jejichž součástí je vlepená tabulka násobků, kterou mohou žáčci volně používat dle potřeby. V případě fixování spoje si děti mohou začernit příslušné políčko.

V příštím týdnu nás čeká  i geometrická část – obsahy, obvody a části geometrických útvarů plošných. Konstrukce staveb z kostek. Prosím o přinesení stíratelných tabulek, funkčních fixů a hadříků, ořezaných tužek a pravítek. Dále budeme procvičovat násobení (v oboru do pěti), pamětné sčítání a odčítání. Zopakujeme krokování, odhalíme písemné sčítání. PS str. 8 – 10.

ČJS

Prosím pokračujte v práci na rodokmenu – jméno + příjmení + zaměstnání (pouze do dohledatelných linií, nemusí být vyplněna zdaleka všechna políčka!!!). Jedná se o termínovaný úkol do 25. 9.

Pravěk – pokračování v tématu České země v pravěku. Keltové na našem území. V pondělí 25. 9. krátký testík na uzavření tématu Pravěk.

Ve středu 20. 9. dle počasí vycházka do okolí školy.

 

Další informace:

19. 9. od 17:00 TS

20. 9. vycházka do okolí školy.

26. 9. Výlet na Říp. Obědy jsem odhlásila, nemusíte tak činit individuálně.

Děti denně sbírají perly do pokladu (děti vysvětlí :-)), a vysloužily si tak Žolíka, kterého mohou použít, když něco zapomenou či nevypracují DÚ. Žolík platí pouze v mých hodinách.

Přeji Vám krásné dny a těším se na další spolupráci

Pavla P.

 

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*