5.B – týdenní plán 18. – 22.9.2018

ČJ – opakování učiva z nižších ročníků – vyjmenovaná a k nim příbuzná slova /psali jsem první diktát – dopadl poměrně dobře/ – nutné, aby děti vypracovávaly opravy u všech chyb. Dále procvičujeme podstatná jména – koncovky u rodu mužského, ženského i středního /rod, číslo, pád, vzor/ – největším problémem se zdá být rozpoznání pádu. Dále jsme si zopakovali hláskovou a slabikovou stavbu slova a slova nadřazená, podřazená a souřadná a antonyma. Tento týden budeme v opakování pokračovat – čeká nás druhý diktát /především na koncovky podst.jmen/.

Čtení – kulturní deník dokončujeme ze 4. třídy, kdo dopsal, dostane nový. Pravidla práce i kritéria hodnocení zůstávají stejná. Dílna čtení zůstává v pondělí první dvě hodiny. Čteme každý den ráno /po – stř./, zapisujeme 1x  týdně. Děti mají k dispozici spoustu nových knih ze čtenářského klubu /ve třídní knihovně.

ČJS – opakujeme Českou republiku – učivo ze 4. třídy. Děti mají rozdělenu skupinovou práci na památkách Prahy – pravidla i kritéria hodnocení jsme vytvořili společně. V blízké době se taky vrátíme k volbám – samozřejmě jen ve všeobecných znalostech /symboly, demokracie../.

ČSP – jednak budou děti pracovat na památkách Prahy /dle jejich zájmu/, jednak už pomalu připravujeme portfolia z pracovních na ukázková /celoroční plán/.

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*