AJ 5.A.,5.C.,5.D.(Běh) – týden 2.-6.10., 2017

Dobrý den,

pokud nenastanou nějaké změny, tak v tomto týdnu 2.-6.10. pracujeme na následujícím:

  1. Opakujeme si probrané učivo a slovní zásobu z Unitu 1.
  2. Pokračujeme v matematice v angličtině (CLIL) formou her a výpočtem jednoduchých úloh. Rozšiřujeme slovní zásobu v matematice.
  3. Připomeneme si kulturní rozdíly při oslovování lidí.
  4. Povíme si o projektu na téma “About me” (Něco o mně).
  5. Domácí úkol navíc (pouze dobrovolníci/ zájemci): V průběhu školního roku všechny děti budou mít příležitost vypracovat domácí úkoly naví Kvalitní vypracování je dobrovolné a bude se hodnotit malou jedničkou jako bonus. Ten kdo má zájem si navíc procvičit probrané učivo a více angličtiny s rozšířením slovní zásoby, tak vypracuje domácí úkol navíc a odevzdá nebo ústně se připraví v určeném termínu. Tento týden jsem zatím dobrovolný domácí úkol nezadala.
  6. Domácí příprava v průběhu školního roku: Doporučuji, aby si děti každý den opakovaly (ústně a písemně) slovíčka a slovní vazby ze všech probraných kapitol/unitů. Denně stačí alespoň 5 slovíček nebo slovních vazeb. Nyní dokončujeme Unit 1, ale to neznamená, že slovíčka a slovní vazby z Unitu 1 nebo ze 4.třídy děti mohou zapomenout. Nové učivo v následných kapitolách navazuje na učivo probrané v předchozích kapitolách a ročnících. Proto pravidelné opakování probraného učiva a zároveň nového učiva je důležité k celkovému osvojení učiva a k produktivnímu jazykovému rozvoji.

Homework (due Wednesday, October 4 –středa 4.10.2017):

  1. Vypracovat v Activity Book (pracovním sešitě) str.8/cv.3 –k tomuto poslechovému cvičení děti mají CD vzadu v pracovním sešitě.
  2. Napsat si slovíčka k Unitu 1 (část 1D -How do you spell that?) do slovníčku. Výslovnost zatím píšeme vlastními slovy. Navíc si děti mají ústně procvičovat hláskování různých slov a svého jména a příjmení v angličtině & tvorbu množného čísla u podstatných jmen (plurals).
  3. Donést portfolium zpět do školy již v pondělí 2.10. (5.A.,5.D.) a v úterý 3.10. (5.C.).

Přeji všem příjemný den.

Andrea Běhalová

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*