5.B – týdenní plán 9.10. – 13.10.2017

ČJ – z úvodní písemné práce vyplynulo, že největší nedostatky mají děti v určování podmětu a přísudku, pádových otázek, koncovek sloves v příčestí minulém. Budeme se v příštích dnech věnovat této oblasti. Samozřejmě budeme opakovat i vyjmenovaná slova. Každou hodinu češtiny budeme psát krátký diktát, popřípadě doplňovat cvičení. Děti by měly mít ve škole , sešit diktátů, PS ČJ Opakujeme si 3.-5.ročník, nebo PS ČJ 4.třída – 2. díl, ve kterých najdeme vhodná cvičení. Dále děti mohou používat sešit Pravopis ČJ, který jsme si založili v minulém roce. Mohou používat i pomocné tabulky. Zatím se to učíme – děti ještě nemají látku zafixovanou.

K procvičení gramatiky slouží i každodenní čtení /i zápisy – gramatika a způsob vyjadřování/.

Od 16. – 20. 10. 2017 proběhne na celém 1. stupni Tematický týden /2.stupeň má Oborové dny/ – na téma: Pět krát pět  / 25 let výročí školy/. Učitelé ze 2. stupně budou u svých tříd, takže budeme mít víc času na češtinu, ČJS, VV, ČSP. Matematika zůstává. AJ budou spojené. Program na tento týden ještě naplánujeme s dětmi.

ČJS – v pondělí jdeme na další procházku Prahou /projekt Poznáváme ČR/ – tentokrát na Vyšehrad. Výlet je naplánován od 8 – 11.45. TV proběhne i poslední hodina ČSP /portfolia, zápis z vycházek/.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*