5.B – týdenní plány 20. – 24.11.2017

ČJ – stále procvičujeme shodu podmětu s přísudkem /podmět v 1.p./, opakování rozšíříme na několikanásobný podmět a přísudek, přísudek slovesný /rozšíření o přísudek jmenný, jmenný se sponou/. Budeme se zabývat rozborem slova /kořen, předpony, přípony, koncovky/. Stále pracujeme s vyjmenovanými slovy a pádovými otázkami. Děti by měly mít každý den DÚ. Nutné jsou opravy písemných prací a zdůvodňování. Každé úterý budeme psát testíky. Na velký děti včas upozorním.

Dílna čtení  a psaní – kdo a jaká je naše hlavní postava, v jakém prostředí a kdy se děj odehrává. Důraz se klade na schopnost vyjadřování celými větami – použití vhodných sloves. V kulturním deníku by mělo být 8-9 zápisů ze čtení. Děti je nemusí zapisovat ihned po čtení, je na nich, kdy své myšlenky zpracují – je to jejich osobní zodpovědnost.

ČJS – toto pondělí /20.11/ a příští /27.11./ bychom měli pokračovat ve vycházkách za památkami Prahy. Čeká nás dlouho odkládaný Petřín a Národní divadlo. Děti by měly být připraveny, doprovod zajištěn /díky moc mamince/ – pokud by s námi ještě někdo chtěl jít, budu ráda. Záleží jen na počasí. Pokud by mělo být hodně zima a deštivo, určitě zůstaneme ve škole. Stejně dávejte dětem teplé oblečení. Díky hvězdárně se možná již trochu pustíme do studia Vesmíru.

ČSP – práce s portfoliem. Již máme dány termíny Mistrovské práce, upřesníme kritéria hodnocení. Tento týden by měly mít děti portfolia ve škole.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*