Angličtina 3.A, 3.C, 3.D – Kloudová

Pokračujeme v lekci 5 At the Park – děti by měly umět přečíst a napsat 6 základních slov – a skateboard, a kite, a ball, a bike, a plane, a boat. Učíme se počítat do dvaceti – během příštího týdne budou mít děti přehled číslovek od -20 ve školním sešitě a na pracovním listě v portfoliu. Dále procvičujeme vazbu:I have got – já mám (zkrácená vazba I´ve got), I have not got (I haven´t got) – já nemám a otázku Have you got …..? Máš ….? Např. have you got a sister? Have you got a blue pencil case? Máš sestru? Máš modrý penál? a odpovědi Yes, I have /No, I haven´t. Ano, mám. Ne, nemám.
Děti by měly umět říci co mají – např. I´ve got one sister and two brothers. I´ve got a red and green bike. I´ve got a blue school bag apod….
V úterý 13.2. dostali všichni pracovní list s přehledem učiva za 1 pololetí až do současné doby – je třeba si ho často pročítat a vracet se k něm. Teď v úterý 20.2. dostanou děti opět na vyplnění týdenní úkol, ke kterému budou tento přehled učiva potřebovat.
Shrnutí: procvičovat písemně i ústně slovní zásobu na začátku 5. lekce, číslovky od 0 – 20 včetně a přehled učiva na pracovním listě v portfoliu.
Krásný týden! MKloudová

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*