AJ 5.A.,5.C.,5.D.(Běh) – týden 3.-6.4., 2018 (Velikonoční pondělí, škola je zavřená 2.4.)

Dobrý den,

Hodnocení za 3.čtvrtletí: Tento týden 3.-6.4. 2018 bychom měli uzavřít známky ke 3.čtvrtletí.

Pokud nenastanou nějaké změny, tak v tomto týdnu 3.-6.4.2018 pracujeme na následujícím:

  1. Znovu si připomeneme Easter (Velikonoce) –slovní zásobu a tradice formou zábavných her a písnič
  2. Dokončíme ústní zkoušení o “My day” –pouze děti, které ještě nebyly.
  3. Dokončíme konverzační aktivity na známky –rozhovory ve dvojicích s kladením otázek k volnočasovým a každodenním činnostem.
  4. Pokračujeme v Unitu 4 “Time” –Procvičujeme si přítomný čas prostý ústně a písemně. Procvičujeme si také v Activity Book (pracovním sešitě). Pracujeme se slovní zásobou, tak aby si ji osvojili a uměli ji vyslovovat a používat ve větách či při rozhovorech s lidmi. Povídáme si o populárních sportech v anglicky mluvících zemích. Rozšíříme si slovní zásobu o názvy hudebních nástrojů.

Homework (due Wednesday, April 4 –středa 4.4.2018):

  1. Napsat si do slovníčku slovní zásobu k Unitu 4, část 4D “Millie, Mickey, Mut”, “Culture”, “Sports” (viz prac.sešit str.77).
  2. V pracovním sešitě dodělat si str.39/cv.3, pouze děti, které to ještě nemají vypracované. Děti by již měly mít vypracované v pracovním sešitě stránky 32,33,34,35,36,37,38 a 39/cv.3, včetně poslechových cvičení. Některé děti jsou rychlejší, tak stihly vypracovat celou stránku 39. Poslechová cvičení jsme dělali již ve škole a kontrolovali jsme si k nim odpovědi společně. Pokud děti zmeškaly poslechová cvičení, tak je najdou na svém CDéčku k pracovnímu sešitu. Bylo by dobré kdyby si děti vypracovaly zmeškaná poslechová cvičení doma.
  3. Ve škole jsme si poslechli či zpívali písničku “It’s Easter”. Písnička nám připomněla některé velikonoční zvyky a tradice ve Velké Británii, USA a dalších anglicky mluvících zemích. Uvádím odkaz na písničku “It’s Easter”, aby si ji děti mohly také zazpívat doma pro radost. :) Song: „It’s Easter“

Přeji všem příjemné prožití velikonočních svátků aneb “Happy Easter”!

Andrea Běhalová

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*