Hejného metoda v médiích

Výuka matematiky tzv. metodou Hejného není u nás ve škole módním výstřelkem. Učíme s její pomocí skoro 10 let. Pan profesor Hejný si ji dokonce u nás ve škole testoval.Přiklonili jsme se k ní pro nepochybně kladný vliv na motivaci k učení žáků a nikdy jsme se nesetkali s tím, že by naši žáci jakkoli zaostávali za žáky vyučovanými metodami klasickými (viz. výsledky matematických soutěží, kde se naši žáci opakovaně umísťují na předních místech, počet dětí přijatých na osmiletá gymnázia…).

V poslední době se metoda stala námětem pro několik mediálních pořadů, kde došlo i na několik kontroverzních vyjádření.
Pokud Vás téma zajímá, doporučujeme přečíst si shrnující článek na portálu eduin.cz zabývajícího se pedagogickými trendy: BOJ O „HEGEMONII“ NAD ZPŮSOBEM VZDĚLÁVÁNÍ V ČESKÝCH ŠKOLÁCH POKRAČUJE, KRITICI HEJNÉHO PRONÁŠEJÍ OSTRÁ VYJÁDŘENÍ, ABY JE NÁSLEDNĚ MÍRNILI.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*