FZŠ Fingerova

• 27.4.1990 byla škola uvedena do provozu pod vedením ředitele Mgr. Zdeňka Kulíška a zástupkyň Mgr. Dagmar Chaloupkové a Mgr. Jany Rysové.

• 2.5.1990 bylo zahájeno vyučování se 45 žáky.

• Ve školním roce 1990/91 bylo otevřeno 20 tříd a 5 oddělení družiny. Během roku byly otevřeny další 4 třídy.

• 15.1.1992 škola obdržela poděkování Olgy Havlové za peněžní dar pro její nadaci.

• Ve školním roce 1992/93 začaly pracovat vyrovnávací, později dyslektické třídy.

• 24.3.1994 po úspěšné spolupráci s Ped F UK, získala škola statut Fakultní ZŠ při UK.

• Ve školním roce 1994/95 byla otevřena třída se zaměřením na fotbal. Na škole úspěšně pracuje folklórní soubor a byl založen dětský pěvecký sbor a taneční soubor.

• Ve školním roce 1995/96 byla zahájena tradice tříd s rozšířenou hudební výchovou. Na škole pracují tyto sbory : Noctuella, Kulíšci, Čiperky.

• Ve školním roce 2004/05 byl zahájen cyklus rodinných odpolední.

• Ve školním roce 2005/06 škola přijala vzdělávací program „Tvořivá škola“.

• Ve školním roce 2009/10 byla Fakultní ZŠ Fingerova spojena s FZŠ Chlupova a vznikla FZŠ prof. Otokara Chlupa.

2 thoughts on “FZŠ Fingerova

Byli u vás na zápise do 1. třídy. Zajímalo by mně jaká jsou skutečná kritéria výběru přijetí.
    Dále zda mi můžete sdělit kvíz, který dítě dostalo (a já ikdyž mám dvě vysoké školy jsem jej bohužel také nepochopila) a dodnes mi „vrtá“ hlavou co mají společného : žába, čáp, dětský kočárek a želva. v barvách ani tvarech to nebylo.
    Mnohem větší zájem byl o zaměstnání a nejvyšší dosažené vzdělání rodičů.
    děkuji
    Klára

• Děti nedělají v rámci zápisu žádné přijímací zkoušky. Jde hlavně o to, aby prožily hezké odpoledne a seznámily se se školním prostředím. ZÁROVEŇ DOSTANOU RODIČE ČAS NA VYPLNĚNÍ DOTAZNÍKŮ.

Kritéria přijímání do 1. tříd najdete zde
      Pojetí a smysl zápisu do 1. tříd najdete zde