Deskohraní

Vážení rodiče,
v úterý 6.3. se koná Deskohraní pro děti a rodiče ve třídě 5.A od 16:00 do 17:00 hodin. Můžete přijít kdykoli v uvedeném čase a zahrát si s dětmi některou z deskových či karetních her, popřípadě se „potrápit“ nad některým z mnoha hlavolamů. Prosím, počítejte s nutností přezutí, protože je v učebně část podlahové plochy pokryta kobercem.
Těším se na společné setkání.
Eva Bezoušková

Obvodní kolo Zeměpisná olympiáda

Doporučené

V obvodním kole zeměpisné olympiády se v kategorii 6. ročníku umístil Vít Stružka na 1. místě a postupuje do krajského kola.
V kategorii 7. tříd obsadila Klára Maxová 4. místo.
V nejstarší kategorii je Adéla Kraklová na 2. místě.
Gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci školy.

Poetické setkání prvního stupně

Doporučené

 

DSC_4710

V den s magickým datem 22. 2. se sešli vždy právě 2 vítězové třídních kol poetické soutěže v divadelním sále školy a předvedli porotě, ale i mnohým fanouškům, básně dle vlastního výběru a jejich interpretace. Vybrat výherce a určit jejich pořadí bylo pro porotce velice těžké. Nakonec se ale s tímto nelehkým úkolem popasovali a pořadí dle mnohých kritérií vyhodnotili takto: v prvních ročnících obhájil první místo Dan Kalivoda, druhé Zuzana Grénarová, třetí Klára Amalia Rose. V druhých třídách nejlépe u poroty obstáli: Laura Haruštiaková (1. místo), Barbora Zánová (2. místo), Anna Herzmannová a Filip Houzim (3. místo), mezi třeťáky se s diplomy mohli pochlubit Isabella Šrajerová (1. místo), Kristýna Macková a Karolína Průhová (2. místo) a Tereza Tótová (3. místo), v řadách čtvrťáků si ceny mohli vybrat Kateřina Kroupová (1. místo), Zlata Rothová a Andrej Čislák (2. místo), Jakub Svárovský (3. místo). Páté ročníky nejúspěšněji reprezentovali Magdalena Snítilová (1. místo), Dominika Dudová (2. místo) a Robert Dostalík (3. místo). Výkony často byly velice těsné  a o konečných výsledcích někdy rozhodovaly i vyložené maličkosti (hlasitost, správná výslovnost, výběr básně, emoce, gesta, barva hlasu…). Již nyní se těšíme na příští ročník, na nové neotřelé básničky a na napětí, které tuto soutěž bezesporu provází. A Vás požádám, abyste drželi palce dětem, které budou reprezentovat naši školu v celopražském kole počátkem března :-). O tomto dění Vás budeme informovat v některém z dalších zpravodajů..                                          .