10. ročník CHDL

DSC01365 Fotogalerie – prohlédněte si fotky z akce
Ve středu 13.6. 2017 byl v atriu školy zahájen jubilejní10. ročník nesoutěžní přehlídky třídních divadelních souborů Chlupíkovo divadelní léto. Na červeném koberci stanuli spolu s paní ředitelkou, Celý článek

Kdo jiný?

image (16)Naše škola je zapojena do celostátního projektu, KDO JINÝ?,  který probíhá pod záštitou organizace ČLOVĚK V TÍSNI.

Každý může zlepšovat věci ve svém okolí a každodenním životě. Není důležité, kolik je člověku let, ale jaké má odhodlání a nápady.

Letošním tématem byly menšiny. Žáci z parlamentu 2.stupně se rozhodili natáčet film o dětech, které mají asistenta. Máme  pocit, že role asistenta je někdy nepochopená, a proto bychom chtěli udělat osvětu.

Zúčastnili jsme se několika setkání se zpojenými týmy z ostaních škol. Diskutujeme s odborníky a natáčíme. V červnu by měl být film hotový. Chtěli bychom ho promítnout dětem, učitelům i rodičům, kteří budou mít zájem. Film by měla doprovázet i malá  výstava ve vstupní hale školy, držte nám palce,  za náš  tým Petra Rajtrová

Chlupíkova debata s J. Štětinou

Fotogalerie z akce

DSC06763V pátek 27.1. 2017 se konala další Chlupíkova debata, tentokrát s europoslancem Jaromírem Štětinou. Debaty se zúčastnili členové školního parlamentu a zástupci jednotlivých tříd.

Nejprve nám pan Štětina krátce vyprávěl o své novinářské i poslanecké práci a pak už dostaly děti prostor na otázky, kterých bylo spousty. Od toho, jak dlouho trvá cesta do Bruselu a kolik jazyků umí, až po to, jaký je jeho názor na nejrůznější aktuální politické otázky. Hodinka utekla jako voda a ani se na všechny otázky nedostalo. Celý článek

Beseda s reportérem ČT

Součástí práce členů školního parlamentu je i vystupování před lidmi. Proto jsme rádi, že naše pozvání na besedu přijal reportér ČT Pavel Schrötter, aby dětem rozšířil obzory svými zkušenostmi.

Děti se nejprve vyptávaly, jak taková práce v televizi probíhá, mimo jiné zjistily, že každý reportér si musí velice pečlivě připravit, co řekne, aby někoho nedostal do potíží nebo neříkal, něco, co není pravda. Nakonec jsme se dostali i k jednoduchým radám, jak vystupovat před lidmi, aby nás vnímali, co s rukama a kam koukat.