10. ročník CHDL

DSC01365 Fotogalerie – prohlédněte si fotky z akce
Ve středu 13.6. 2017 byl v atriu školy zahájen jubilejní10. ročník nesoutěžní přehlídky třídních divadelních souborů Chlupíkovo divadelní léto. Na červeném koberci stanuli spolu s paní ředitelkou, Celý článek

Chlupíkova debata s J. Štětinou

Fotogalerie z akce

DSC06763V pátek 27.1. 2017 se konala další Chlupíkova debata, tentokrát s europoslancem Jaromírem Štětinou. Debaty se zúčastnili členové školního parlamentu a zástupci jednotlivých tříd.

Nejprve nám pan Štětina krátce vyprávěl o své novinářské i poslanecké práci a pak už dostaly děti prostor na otázky, kterých bylo spousty. Od toho, jak dlouho trvá cesta do Bruselu a kolik jazyků umí, až po to, jaký je jeho názor na nejrůznější aktuální politické otázky. Hodinka utekla jako voda a ani se na všechny otázky nedostalo. Celý článek

Beseda s reportérem ČT

Součástí práce členů školního parlamentu je i vystupování před lidmi. Proto jsme rádi, že naše pozvání na besedu přijal reportér ČT Pavel Schrötter, aby dětem rozšířil obzory svými zkušenostmi.

Děti se nejprve vyptávaly, jak taková práce v televizi probíhá, mimo jiné zjistily, že každý reportér si musí velice pečlivě připravit, co řekne, aby někoho nedostal do potíží nebo neříkal, něco, co není pravda. Nakonec jsme se dostali i k jednoduchým radám, jak vystupovat před lidmi, aby nás vnímali, co s rukama a kam koukat.

 

RUN and HELP

16.6. večer se na školním hřišti konala charitativní akce RUN and HELP. Děti a rodiče běhali pro Konto bariéry.
Přišlo asi 125 běžců, dohromady jsme naběhali přes 222 km a vybrali 15 533 Kč, které pomůžou dvanáctileté Verunce ze severní Moravy, která se zranila při lyžování.
Děkuji parlamentu 2.stupně, pomocníkům z řad dětí i učitelů, sportovcům, kteří rozbíhali jednotlivé „závody“ i kolegyním, které upekly občerstvení a hlavně všem, kteří přišli, běhali a přispěli.
Díky moc, byla to super akce.
Za organizátory: Petra Rajtrová
Nezapomeňte vyplnit anketu!