Obvodní kolo Zeměpisná olympiáda

Doporučené

V obvodním kole zeměpisné olympiády se v kategorii 6. ročníku umístil Vít Stružka na 1. místě a postupuje do krajského kola.
V kategorii 7. tříd obsadila Klára Maxová 4. místo.
V nejstarší kategorii je Adéla Kraklová na 2. místě.
Gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci školy.

Poetické setkání prvního stupně

Doporučené

 

DSC_4710

V den s magickým datem 22. 2. se sešli vždy právě 2 vítězové třídních kol poetické soutěže v divadelním sále školy a předvedli porotě, ale i mnohým fanouškům, básně dle vlastního výběru a jejich interpretace. Vybrat výherce a určit jejich pořadí bylo pro porotce velice těžké. Nakonec se ale s tímto nelehkým úkolem popasovali a pořadí dle mnohých kritérií vyhodnotili takto: v prvních ročnících obhájil první místo Dan Kalivoda, druhé Zuzana Grénarová, třetí Klára Amalia Rose. V druhých třídách nejlépe u poroty obstáli: Laura Haruštiaková (1. místo), Barbora Zánová (2. místo), Anna Herzmannová a Filip Houzim (3. místo), mezi třeťáky se s diplomy mohli pochlubit Isabella Šrajerová (1. místo), Kristýna Macková a Karolína Průhová (2. místo) a Tereza Tótová (3. místo), v řadách čtvrťáků si ceny mohli vybrat Kateřina Kroupová (1. místo), Zlata Rothová a Andrej Čislák (2. místo), Jakub Svárovský (3. místo). Páté ročníky nejúspěšněji reprezentovali Magdalena Snítilová (1. místo), Dominika Dudová (2. místo) a Robert Dostalík (3. místo). Výkony často byly velice těsné  a o konečných výsledcích někdy rozhodovaly i vyložené maličkosti (hlasitost, správná výslovnost, výběr básně, emoce, gesta, barva hlasu…). Již nyní se těšíme na příští ročník, na nové neotřelé básničky a na napětí, které tuto soutěž bezesporu provází. A Vás požádám, abyste drželi palce dětem, které budou reprezentovat naši školu v celopražském kole počátkem března :-). O tomto dění Vás budeme informovat v některém z dalších zpravodajů..                                          .

6.B v ABC – Pan Kaplan má třídu rád

Divadlo se mi moc líbilo, nejvíce to, jaký měli herci přízvuk a jak motali slova. Také byla pěkná prohlídka zákulisí divadla. Děkuji Bára.
Divadlo se mi moc líbilo. nejlepší byl test, který museli říkat. Lucka
Divadlo bylo skvěle připravené, líbily se mi vtipy např. Najděte protiklady: levá-nelevá/žebřík-štafle…Představení komicky ukázalo, jak se žilo za 2. světové války. Líbila se mi i následující prohlídka zákulisí. Bylo to skvělé představení. Matyáš
Divadlo se mi líbilo, neboť skvěle ukazovalo, jak se lidé v té době cítili. Zároveň vás ale pobaví. Všem ho doporučuji. Antonín
Představení bylo hodně komické. Prohlídka zákulisí divadla se mi líbila, překvapilo mě, jak bylo velké. Petr
Bylo to hezké a vtipné, některým vtipům se smáli jen dospělí. Vilém
Představení bylo vtipné a moc hezké. Nejlepší byly vtipy, např. Santa jim nadělal do ponožek… A i zákulisí bylo hezké. Kuba K.
Divadlo bylo hezké, možná občas trochu pro dospělé, ale stejně se mi moc líbilo. A hodně se mi líbila prohlídka zákulisí. Viki

Výborné volejbalistky

Naše družstvo volejbalistek se dne 13.2.2018 zúčastnilo na FZŠ Brdičkova dalšího turnaje v rámci Poháru DDM P-13.
Dívky 8.-9.tříd,doplněné o hráčky 6. a 7.tříd předváděly v celém turnaji velmi kvalitní výkony. Jediným zápasem který prohrály, bylo finálové klání s domácím týmem. Nakonec tedy obsadily 2. místo a k tomu jim gratulujeme. V našem družstvu nastoupily tyto hráčky: V. Doudová(6.C),T. Cajthamlová, K. Šarbochová, N. Tišerová, M. Abdelová (všecny 7.C), K.Bočková (8.A),A. Kuželová(9.A). Holky,díky za dobrou reprezentaci školy.

Dílny pro rodiče 2018

Doporučené

Fotogalerie – podívejte se na fotografie z akce
DSC07169V úterý 30.1. 2018 se konaly dílny pro rodiče budoucích prvňáčků. Každý příchozí si vylosoval dvě dílny z možných čtyř, ve kterých bylo možné si vyzkoušet výuku metodou kritické myšlení (RWCT), činnostní učení, matematiku prof. Hejného a na vlastní kůži poznat, co je vlastně aktivní učení. Doufáme, že se všem práce líbila a děkujeme za návštěvu naší školy.

ŠD v tělocvičně

fotky tady
V pátek za dětmi ze 4.,6., 8. a 9. oddělení přišla Kačka Šafaříková – lektorka Domu dětí a mládeže, která vede kurzy rope skippingu na ZŠ Bronzová každé pondělí od 17:30 do 18:20. (V 2. pololetí je ještě několik volných míst. Více informací najdete na stránkách DDM Stodůlky.) Celou hodinu se dětem věnovala a nacvičovala s nimi základní skoky přes švihadlo jako je skákání s a bez meziskoku či vajíčka. Vytrvalé děti měly možnost si vyzkoušet i nějaké složitější triky, mezi které patřilo skákání ve dřepu, různé otočky či kombinace triků během skákání na jedné noze a další.