Škola v přírodě 4.A

4. den
Dnešní počasí bylo tak trochu aprílové. Na dopoledním programu jsme si zopakovali zvířátka a pak jsme vyrazili ven na zahradu, kde jsme si zahráli běhací hru po týmech. Odpoledne bylo v režii Ilči, která měla pro nás připravenou lekci z dramatické výchovy, během níž jsme se přenesli do kouzelné země, kde jsme měli za hlavní úkol zachránit království, ale také přinést ztracené hodinky. Večer byl ve znamení psaní pohledů, hraní na kytaru a stolních her. Zítra vyrážíme do sklárny, tak se na to musíme pořádně vyspat:)

3. den
Ráno nás tahaly z postele sluneční paprsky, však venkovní teplota byla celkem nízká. Dopoledne jsme se vydali k řece na hřiště za překvapením – projížďka na koních. Po obědě jsme se vypravili na prohlídku zámku Nižbor, kde jsme nasáli informace a atmosféru keltské kultury. Poté nás naše kroky vedly ke keltskému oppidu, kde jsme okusili na chvíli i „vysokohorskou turistiku“ :) Večer jsme si zpříjemnili vědomostním kvízem z výletu a pak jsme plni dojmů vyrazili do hajan.

2. den
Dnes jsme se probudili do mlhavého a celkem i chladného počasí, proto jsme dopolední program soustředili dovnitř, kde jsme si po skupinách vyrobili barometr a srážkoměr, seznámili se s prací a orientací v mapě a také se dozvěděli několik zajímavostí o zvířatech našich lesů. Odpoledne jsme vyrazili prozkoumat terén kolem penzionu, který jsme využili pro práci s azimutem. Naše kroky nás zavedly až ke hvězdárně v Nižboru, kde jsme spatřili dokonce i živého lva :) Čas po svačině jsme využili ke krátké aktivitě s azimutem a volné zábavě v zahradě u penzionu (trampolína, prolejzačky, kočky, sportovní hry…). Nyní trávíme večer ve společnosti stolních her.

Zahájení činnosti pěveckých sborů

Těším se na Kulíšky ve čtvrtek 7. září a na Noctuellu v pondělí 11. září. Přijďte všichni. První vystoupení máme již 21. září.
Pokud se k nám chcete přidat, přijďte se podívat. Hanka Trejbalová, sbormistr

Se zpěváčky z oddělení „Soviček“ se sejdeme poprvé ve čtvrtek 14.9. ve 13:30 hodin v hudebně školy. Počet malých zpěváčků je neomezen, takže každý přihlášený zájemce bude přijat. Písničky jsou vybrány, nástroje připraveny, takže už nám chybíte jen vy, malí zpěváčci.
Na společné muzicírování se těší Věra Matzenauerová.

Organizace vyučování v 1.-9. ROČNÍKU v prvním školním týdnu

Organizace vyučování 4. – 8. 9. 2017
Žáci 1. tříd – organizaci prvního týdne najdete zde – nejdůležitější informace z příspěvku:
4.září najdete seznamy žáků s třídami na nástěnce před školou. Ověřte si svou třídu a hledejte svou třídu dle příslušné značky. Prosíme, nevstupujte do školy před 7:50 hodin, předejdete tak tlačenicím a budete mít dostatek prostoru a času na nalezení své třídy.

Žáci 2. – 5. a 7.- 9. tříd Celý článek

AJ 3.A.,3.B. (Běh) –Krásné léto!

Dobrý den,

o prázdninách doporučuji dětem, aby:

  • Opakovaly si slovíčka, procvičovaly fráze a písničky, které jsme se naučili (viz Cdéčko, pracovní sešit, portfolium, sešit na psaní, kreslení a nalepování a webové stránky https://elt.oup.com/student/happystreet/level1/?cc=cz&selLanguage=cs
  • Pečlivě si uschovaly portfolium s materiály na angličtinu. Děti budou portfolium znovu potřebovat od září 2017.
  • Dodělaly si všechna nevypracovaná cvičení v pracovním sešitě.
  • Pokusily se mluvit anglicky pokud k tomu budou mít příležitost.

Přeji vám všem krásné a radostné prázdniny. :)

Andrea Běhalová

Divadlo OCH 2017

DSC02409 Fotogalerie z akce – prohlédněte si fotografie

Již tradičně sehrál divadelní soubor OCH složený z pedagogů naší školy předposlední den představení pro děti z 1. stupně. Tentokrát stanuly před soudním dvorem slovutného nejvyššího soudce Věroslava Macka (Věra Matzenauerová) s lepou asistentkou Mončou (Monika Otrubová) pohádkové postavy: Celý článek

Fotogalerie CHDL 2017

Prohlédněte si fotografie Kačky Dvorské z 9.A:

1.E cesta do Mytologie

6.B Homér a jednorožci

9.B 12 líných pacholků

4.B Jan Hus

2.D Kouzelný skřítek

3.A Karlův sen

6.A Lakomá Barka

8.C Medděd

7.B Nazliho úkol

4.A Nemačkej to!

DPS Princové jsou na draka

8.A Železná pec

3.D Život sv. Václava