Angličtina 5.A,5.B,5.C,5.D – Santana

Týdenní plán 18.6.-22.6.2018

Tento týden je poslední týden výuky AJ v tomto školním roce. V příštím týdnu se budou děti věnovat třídním aktivitám – výlety, vracení učebnic, apod. Tímto chci Vám i Vašim dětem popřát krásné léto plné pohody. A dětem hodně štěstí a úspěchů na druhém stupni. Ve všech třídách jsem moc ráda učila a budu na děti s láskou vzpomínat!

Veronika Santana 

Prezentace projektů „My dream house“, „My city“ – dokončení

Tvoření otázek a odpovědí v návaznosti na projekty

Práce v Activity book – Unit 6 – popis osob

 

5. B M TP od 18. 6. do 22. 6. 2018

M – Tento týden se ponese v duchu Chlupíkova divadelního léta a přípravy divadelního vystoupení pro Vás – rodiče, je mi proto jasné, že z M už toho mnoho neuděláme!!!

V rámci možností budeme „lehce“ opakovat, také jsem dětem slíbila „zajímavé“ rýsování!!! Musím konstatovat, že se děti o proti 4. třídě v rýsování moc zlepšily, dokonce mám pocit, že to některé i baví!!! 

Vážení rodiče,                                                                                                                      přeju Vám i Vašim dětem pohodové prázdniny,  užijte si je!                                                Zdraví                                                                                                                                               B. Janovská

       

 

 

FESTIVAL 2018

Doporučené


Fotogalerie – prohlédněte si fotografie z akce
25. výročí založení školy jsme oslavili ve čtvrtek 14.6. 2018. Pozdravit a předat květiny paní ředitelce přišel pan starosta MČ Praha 13 pan David Vodrážka. A pak už jsme mohli prožít společně se všemi rodiči, žáky a dalšími hosty jeden obyčejný školní den. Celý článek

5.B – akce – předposlední týden 5. třídy

Vážení rodiče,

děkuji všem dětem, které pomohly v dílně čtení i v projektu Evropa na Festivalu i rodičům, kteří se přišli podívat na slavnost. Věřím, že se to všem líbilo. Přípravy byly opravdu dost náročné.

V týdnu 18.6.- 22.6.2018 proběhne na škole Chlupíkovo divadelní léto – jsme přihlášeni na některá představení /vše probíhá během dopoledních hodin/.

V příštím týdnu nás čeká v úterý /19.6./ dopoledne v 9 hodin divadlo na Chlupíkovu divadelním létě, pro rodiče od 17 hodin v  divadelním sále. Výstavu portfolií Mistrovských děl, čtenářských deníků a prací z projektů Evropa ve třídě si můžete prohlédnout ve třídě buď před představením nebo po představení. Dobu představení ještě nedokážu odhadnout.  Po představení s dětmi přespíme ve škole.

V pátek 22.6. odjíždíme na výlet do Sobotky.Sraz před školou v 15 hodin, odjezd z Černého mostu v 16.20 – místenky na autobus už máme koupené. V tomto týdnu od dětí vyberu peníze na výlet /200,- na autobus už většina dětí přinesla, dále přinesou děti, které budou ve stanu 1000,-, děti, které budou v budově 1300,- vyúčtujeme s ministry financí. Vracíme se v pondělí ve večerních hodinách – zkusíme jet vlakem – dáme vědět kdy – děti mohou s sebou vzít mobily.

Fotky třídy jsou u mne – velká společná fotka třídy, učitelů – 40,-, foto skupin jsou po 35,- Kč.

Přeji hezký týden.

Vlaďka Strculová Procházková

 

5.B – týdenní plán 18. – 22. 6. 2018

ČJ – příprava představení pro rodiče a na Chlupíkovo divadelní léto, čtení, celkové opakování 5. třídy.

ČJS – příprava závěrečného výletu třídy do Sobotky. Příprava výstavy pro rodiče a pro školu – Mistrovská díla portfolia, čtenářské deníky, projekt Evropa.

Film Šakalí léta – doba vlády komunistické strany.

Poslední roky – klíčová slova: demokracie, odpovědnost, parlament, spolupráce, měna.

Angličtina 5.A,5.B,5.C,5.D – Santana

Týdenní plán 11.6.-15.6.2018

Prezentace projektů „My dream house“, „My dream city“

Úvod do Unit 6 – People – Part A – My friends

Nová slovní zásoba – popis osob

Práce s activity book – poslechová cvičení

Příprava vystoupení k oslavě výročí školy.