Jak pomáhá asistenční pes


fotky tady
V pátek 16. února přišla paní Tereza Výravská spolu s asistenčním psem ve výcviku i do naší třídy. Vyprávěla dětem o výcviku asistenčních psů. Některé Coudyho dovednosti dětem ukázala.
Co děti zaujalo:
Zaujalo mě, že ten pes může pomáhat lidem. Nevěděla jsem, že můžou lidem otevřít dveře a taky jim přinést léky. Sára
Dozvěděl jsem se, že se ten pes jmenuje Coudy a je ve výchově, aby mohl pomáhat chlapečkovi, který má ochrnutou půlku těla. Adam
Mě zaujalo, že se psovi musí kontrolovat uši, pusa a musí se pravidelně česat. Matyáš
Dozvěděla jsem se, že asistenční psi umí podávat léky a telefon. Běla
Asistenční pes se jmenuje Coudy a pomáhá lidem. Umí otvírat skříň. Když tam je provázek, tak mu to jde líp. Umí přinést lidem léky. Kája
Zaujalo mě, že asistenční pes nosí i léky. Klára
Mně se líbí, že umí přinést telefon a léky. Kuba

Matematická olympiáda a vědomostní kvíz

Doporučené

Fotogalerie – prohlédněte si fotografie z předávání cen
Školní matematická olympiáda
2. třídy
1. Rybářová Běla 2. B 54 bodů
2. Lacman Jakub 2. D 51 bodů
3. Molnár Ondřej 2. D 48 bodů
Celý článek

Přihlašte se na Rodičovskou kavárnu 13.2.2018

Doporučené

Co je inkluze? Co znamená pro mé dítě, ať už má nebo nemá doporučení pro specifickou péči? Jak se projevuje u nás ve škole? Kdo jsou asistenti a co je jejich práce? Jak vidí tuto problematiku děti, učitelé a asistenti z naší školy?

Odpovědi na tyto i všechny další  otázky na téma Co je inkluze? budete mít při další rodičovské kavárně v úterý 13.2. 2018 v 17:00 hodin. Pozvání přijala Dr. Měchurová ze speciálního pedagogického centra Klíč, která bude hovořit  o tématice obecně. Se svými zkušenostmi se dále podělí pí učitelka Petra Rajtrová, vedoucí projektu  v jehož rámci natočili žáci naší školy dokument s názvem Mám asistenta, no a co?, který budete také moci zhlédnout, a někteří asistenti z naší školy. Pokud máte zájem o účast, vyplňte své jméno a příjmení a třídu Vašeho dítěte do přihlašovacího formuláře. Jako vždy bude pro Vás připravena káva. Těšíme se na setkání.

Škola v přírodě – pátek


fotky tady
Dopoledne děti trénovaly na závody, které se konaly odpoledne na speciální slalomové dráze s měřičem času. Každý měl 3 pokusy a podle nejlepšího z časů bylo určeno pořadí a předány diplomy. V podvečer jsme vyhodnotili celopobytovou soutěž a bodování pokojů, naposledy si zapsali do deníčků a poslechli pohádku.