Tematický týden 5 x 5

Vyplňujeme PL

Vyplňujeme PL

V říjnu jsme se zúčastnili tematického týdne s názvem 5 x 5. Naše třída společně s ostatními čtvrtými ročníky pomyslně navštívila 5 x pět zajímavých míst ČR. Zkoumali jsme 5 největších měst a jejich památky, divadla, muzea, zoo a další zajímavá místa v nich. Pak jsme „navštívili“ 5 nejvyšších či nejrozsáhlejších pohoří. Nyní modelujeme jejich reliéf. „Propluli“ jsme pěti řekami od pramene až k soutoku či k místu, kde naši zemi opouštějí. Odhadovali jsme objem nádob, přeléváním měřili jednotlivá množství vody. „Prohléhli“ jsme si 5 velkých hradů či zámků a 5 památek UNESCO. Kreslili jsme erby měst a dokreslovali ustřiženou fotografii z kalendáře o ČR. Vše jsme hledali na mapě, určovali světové strany a zaznamenali si do slepé mapy. Nakonec se nám podařilo vymyslet 25 důvodů, proč je pěkné žít v České republice. Naše zem je přeci krásná.

Hledáme na mapě

Hledáme na mapě

Výstava Tematický týden 2017

Doporučené

Fotogalerie – prohlédněte si jednotlivé panely
DSC07677Přijďte si prohlédnout novou výstavu ve vestibulu školy. Každá třída 1. stupně vymyslela a realizovala jeden pětiúhelník, ve kterém krátce shrnula, co zajímavého při Tematickém týdnu 5×5=25 dělala. Určitě je zajímavé, z kolika úhlů lze dané téma uchopit. Netradičně pojatá výstava určitě zaujme.

 

Anglické odpoledne – Halloween Aftenoon Party

V úterý 31.10.2017 od 16.00 do 18.00 hod se bude v naší škole konat pro děti 3.- 5.tříd zábavné odpoledne plné her, písniček a soutěží – to vše v anglickém jazyce.
Akce bude zakončena občerstvením a diskotékou ve vestibulu školy.
Na závěrečnou „hostinu“ je možné přinést drobné občerstvení – sladkosti, slanosti. Ale není to podmínkou.
Přijďte v maskách a kostýmech.
(Fantazii při výrobě nebo nakupování masek a kostýmů se meze nekladou.)
Jako každý rok byl i letos o Halloween Afternoon Party veliký zájem. Byl omezený počet míst, ale děti které odevzdaly přihlášky v prvních dnech jsou přijaty.

Rodičovská kavárna Svět se mění, stíháme? 14.11.2017 v 17:00 hod

Doporučené

Pokud máte zájem o účast na další rodičovské kavárně 14.11.2017, prosíme zaregistrujte se . Pomůže nám to lépe naplánovat velikost potřebné místnosti a občerstvení.

Další informace o kavárně najdete ZDE

Vycházka 4.D po stopách Karla IV.

V rámci opakování učiva o Karlu IV. jsme se vypravili na vycházku. Zahájili jsme ji na Karlově mostě, prohlédli si jednotlivé sochy a sousoší, viděli, odkud byl shozen Jan Nepomucký do Vltavy, kde se v koších namáčeli řemeslníci, kteří šidili. Vystoupali jsme na Staroměstskou mosteckou věž, ze které jsme uviděli, že most je dvakrát zahnutý, jak uhýbal zbytkům Juditina mostu. Pak jsme pokračovali Karlovou a Husovou ulicí až k tehdejším hradbám, ukázali si, kde vzniklo Nové Město. Navštívili jsme chrám Panny Marie Sněžné, který měl být původně jednou tak velký. Vycházku jsme zakončili na dolním konci Václavského náměstí a ve stanici Můstek jsme obdivovali zbytky mostku přes dřívější příkop.

Před chrámem Panny Marie Sněžné

Před chrámem Panny Marie Sněžné

Na Staroměstské mostecké věži

Na Staroměstské mostecké věži