6.B v divadle ABC – Bedřich Smetana The Greatest Hits

IMG_1932Fotoalbum – prohlédněte si fotografie z akce
V pátek jsme poprvé šli večer společně do divadla. Představení mělo velký úspěch nejen u dospělých diváků, ale i u šesťáků:
Divadlo se mi moc líbilo, kostýmy, děj, vyjadřování herců, slovní hříčky. Jirka
Líbilo se mi provedení písniček-že byly opravdu z oper, ale v provedení Rock and Rollu nebo Popu. Dobrý bylo, že tam byly opravdu všechny opery B. Smetany – to bylo hustý. Šimon
Divadlo se mi líbilo, především kostýmy. Určitě bych to zopakoval. Alex
Nejvíc se mi líbila babička. Celé představení bylo vtipné a veselé. Ráda půjdu příště na něco podobného. Isabela
Líbila se mi role režiséra, protože si myslel, že dělá všechno, ale jenom kibicoval. Byla to legrace. Jakub
Moc se mi líbily vtipy, které pronesli herci proti režisérovi. Nejlepší byl herec, který pořád chtěl scény se šermem. Vojta
Divadlo bylo originální a komické. Moc se těším, až půjdeme na další představení. Petr
Líbilo se mi, že jsme mohli vidět, jak se připravuje představení. Dozvěděli jsme se něco o Bedřichu Smetanovi zábavnou formou. Tonda
Bylo to skvělé, vtipné. Líbí se mi, že chodíme večer a skoro všichni. Chodila bych častěji. Johanka R.
Divadlo bylo vtipné, kostýmy úžasné a moc se těším, až zase do divadla půjdeme. Děkuji za možnost jít do divadla jako třída a ráda si to zopakuji. Lucka
Divadlo se mi velice líbilo, protože bylo vtipné a líbila se mi hudba, která byla součástí představení. Určitě na další představení půjdu. Johanka B.

Pražské finále v přespolním běhu družstev-12/10/2017

Vítězné týmy jednotlivých pražských kol se sešly na společné finále ve Stromovce na P-7.Naši školu reprezentoval tým chlapců 6.- 7.tříd,který předtím zvítězil na na obvodním kole P-13. Po urputném boji na trati 1500 metrů náš tým obsadil výborné 4. místo v rámci Prahy. Kluci nakonec podlehli jen družstvům škol se „sportovním zaměřením“.
Díky za vzornou reprezentaci naší školy.

Nový kroužek – Francouzština 6.-9. ročník

Doporučené

Kroužek francouzštiny pro žáky 6.-9. tříd

pátek od 13h30 do 15h00 bude probíhat kroužek francouzštiny pro začátečníky a mírně pokročilé. Cena kroužku je 1000 Kč za pololetí. Maximální počet žáků : 8 až 10.
Učebna 7.B
Koncepce hodin nenavazuje na probíhající školní výuku.
Cílem je, aby se děti rychle a snadno rozmluvily Celý článek

Rodičovská kavárna Svět se mění, stíháme? 14.11.2017 v 17:00 hod

Doporučené

Pokud máte zájem o účast na další rodičovské kavárně 14.11.2017, prosíme zaregistrujte se . Pomůže nám to lépe naplánovat velikost potřebné místnosti a občerstvení.

Další informace o kavárně najdete ZDE

Organizační rozpis jednotlivých oborů 2017

Doporučené

DSC07424Jakmile budeš úspěšně zapsán do některého oboru, je třeba si zjistit, co se v Tvém oboru bude dít, tedy organizační pokyny, informace pro tebe a rodiče. Budou k dipozici na nástěnce Oborových dnů (vedle fyziky) a na webu během úterý. Je také třeba vyhledat nejpozději ve čtvrtek vedoucí svého oboru. Organizační pokyny jednotlivých oborů najdeš postupně zde:

Obor sv.Václav (Pejsarová, Davidová) Celý článek

Pohár DDM P-13 v malé kopané

Dne 5.10.2017 se uskutečnilo další kolo Poháru DDM-tentokrát v malé kopané 5+1 na hřišti u ZŠ Klausova.Žáci 6.-7.tříd v konkurenci 11 základních škol z Prahy 13 obsadili po perfektním výkonu 2. místo, když ještě 5 vteřin před koncem finálového utkání vedli 2:1. Po penaltovém rozstřelu nakonec v 6.sérii byl soupeř úspěšnější,a tak na nás zůstaly stříbrné medaile. Všem klukům z týmu blahopřejeme a děkujeme za bezvadný výkon a vzornou reprezentaci naší školy.