Školní identifikační karta i jako Lítačka

Doporučené

Vážení rodiče,
jak jste již byli informováni z jednání rady rodičů, bude naše škola první pilotní školou v ČR, kde budou žáci mít v rámci školní identifikační karty (slouží ke vstupu do školy, k odebírání obědů, jako karta městské knihovny a lze s ní platit i ve školním bufetu) zároveň i tzv. Lítačku na pražskou hromadnou dopravu.
Tento týden přinesou domů děti žádost o vystavení Lítačky. Pokud máte zájem o sloučení karet a vystavení nové integrované karty, vyplňte prosím část s údaji o žadateli, prohlášení a souhlas držitele a souhlas zákonného zástupce. Fotografie není třeba přikládat, načte se z našeho školního systému.
Prosíme o navrácení zpět do školy do pátku 8.12. 2017.
Pokud zájem nemáte, sdělte tuto skutečnost třídnímu učiteli prostřednictvím žákovské knížky.
PaedDr. Blanka Janovská, ředitelka školy

Odpovědi na doplňující dotazy:
1. Výměna karet bude bezplatná
2. Všechny funkce školní karty a Lítačky budou na 1 kartě najednou (proto integrovaná karta)
3. Pokud dítě ještě Lítačku nemá, zatrhnete na žádosti nahoře možnost: První karta
4. Pokud již dítě kartu Lítačku má, zatrhnete nahoře možnost: Výměna z jiného důvodu
5. Pokud dítě lítačku už má a má na ní peníze, zůstanou i na integrované kartě
6. Jak dlouho bude vlastní převod/integrace trvat, nevíme přesně, ale časová prodleva nebude
7. Převzetí karty – oddíl Způsob převzetí a platby nevyplňujte (děti dostanou karty ve škole)
8. Fotografie jdou použít jen ze školního systému (nepřikládejte jiné, ani my nebudeme zatím děti znovu fotit)
9.Při ztrátě karty se rodiče obrací na školu a poplatek za novou je pouze 50,- Kč

Mikuláš 2017

Doporučené

DSC07756
Fotogalerie – prohlédněte si fotoreportáž z akce
Jako každoročně i tento rok se 5.12. ve škole ozývalo zvonění zvonečků a chřestění řetězy. Školou procházelo šest skupin Mikulášů z řád žáků 9. ročníku, kteří rozdávali čokoládové figurky všem dětem a kreslili černá a bílá znamení na tváře mladších spolužáků. Všem deváťákům děkujeme za skvěle připravenou akci a hezký přístup k mladším dětem.

Konzultační hodiny 2.stupeň

V úterý 14.11. 2017 proběhne pedagogická rada za 1. čtvrtletí šk. roku 2017/18. Přehled čtvrtletní klasifikace – čtvrtletní známku a poznámku pro rodiče – najdete v elektronické žákovské knížce a zároveň ji žáci budou mít vlepenou v běžné žákovské knížce (prosíme o podpis). V poznámce najdete případnou žádost o konzultaci s příslušným učitelem.

KH 2.stupně se budou konat v úterý 21.11. a 28.11. 2017. Prosíme, dojednejte si konzultaci rodič-žák-učitel s vyučujícím emailem. Přehled konzultačních hodin a kontakty na učitele najdete v tabulce KH, která bude zveřejněna v úterý 14.11. na webu školy a třídní učitel Vám ji pošle také mailem. Přednost pro konzultace mají rodiče a žáci pozvaní, ale konzultace si samozřejmě mohou dojednat i ostatní rodiče a žáci.

Rozpis KH 1. čtvrtletí – vyučující 2 stupně

Výstava Tematický týden 2017

Fotogalerie – prohlédněte si jednotlivé panely
DSC07677Přijďte si prohlédnout novou výstavu ve vestibulu školy. Každá třída 1. stupně vymyslela a realizovala jeden pětiúhelník, ve kterém krátce shrnula, co zajímavého při Tematickém týdnu 5×5=25 dělala. Určitě je zajímavé, z kolika úhlů lze dané téma uchopit. Netradičně pojatá výstava určitě zaujme.

 

Zájezd Švýcarsko – schůzka rodičů 14.11. 2017

Schůzka rodičů – zájemců o zájezd do Švýcarska ve dnech 24. – 29. května 2018 se uskuteční dne 14. listopadu 2018 v 18 hodin v divadelním sále školy. Přítomni budou pedagogové, kteří děti budou doprovázet, a paní Formánková z cestovní kanceláře Slunečnice, se kterou jsme již několikrát byli ve Francii. Hodina schůzky byla přizpůsobena možnosti Vaší návštěvy Rodičovské kavárny, která proběhne ve škole od 17 hodin, takže volně navážeme. Na schůzce budeme zároveň vybírat  zálohu ve výši 2000,- Kč.

Další informace o zájezdu do Švýcarska najdete zde

6.B v divadle ABC – Bedřich Smetana The Greatest Hits

IMG_1932Fotoalbum – prohlédněte si fotografie z akce
V pátek jsme poprvé šli večer společně do divadla. Představení mělo velký úspěch nejen u dospělých diváků, ale i u šesťáků:
Divadlo se mi moc líbilo, kostýmy, děj, vyjadřování herců, slovní hříčky. Jirka
Líbilo se mi provedení písniček-že byly opravdu z oper, ale v provedení Rock and Rollu nebo Popu. Dobrý bylo, že tam byly opravdu všechny opery B. Smetany – to bylo hustý. Šimon
Divadlo se mi líbilo, především kostýmy. Určitě bych to zopakoval. Alex
Nejvíc se mi líbila babička. Celé představení bylo vtipné a veselé. Ráda půjdu příště na něco podobného. Isabela
Líbila se mi role režiséra, protože si myslel, že dělá všechno, ale jenom kibicoval. Byla to legrace. Jakub
Moc se mi líbily vtipy, které pronesli herci proti režisérovi. Nejlepší byl herec, který pořád chtěl scény se šermem. Vojta
Divadlo bylo originální a komické. Moc se těším, až půjdeme na další představení. Petr
Líbilo se mi, že jsme mohli vidět, jak se připravuje představení. Dozvěděli jsme se něco o Bedřichu Smetanovi zábavnou formou. Tonda
Bylo to skvělé, vtipné. Líbí se mi, že chodíme večer a skoro všichni. Chodila bych častěji. Johanka R.
Divadlo bylo vtipné, kostýmy úžasné a moc se těším, až zase do divadla půjdeme. Děkuji za možnost jít do divadla jako třída a ráda si to zopakuji. Lucka
Divadlo se mi velice líbilo, protože bylo vtipné a líbila se mi hudba, která byla součástí představení. Určitě na další představení půjdu. Johanka B.