Angličtina 1.D – Kloudová

V úterý jsme při hodině opakovali slovní zásobu Unit 2 Pens and Pencils na interaktivní tabuli, zazpívali jsme si písničky a přehrávali jsme příběh What´s this? Co je toto? Přikládám proklik, aby si děti mohli příběh poslechnout.
What´s this?
Dále jsme počítali do deseti – některé děti zvládnou i do dvaceti:-)). Opět přikládám proklik na dvě písničky.
Ten Little Fingers
Ten Little Teddy Bears
Písemný domácí úkol tento týden není – děti mají ústně počítat od jedné do deseti a nazpět:-))
Hezkou neděli přeje MKloudová

AJ 1.A,B,C,D (Andrea Běhalová) – týden 19.-23.11.,2018

Dobrý den,

pokud nenastanou nějaké změny, tak v týdnu 19.-23.11. budeme pokračovat v následujícím:

 1. Pokračujeme v Unitu 2 –hrajeme si s pexesem a tím si opakujeme čísla 1-10, slovíčka školních potřeb a slovní vazbu “How many?“ (Kolik?).
 2. Věnujeme se matematice a počítáme anglicky. Např.: “One and one more is two.” –“Jedna a jedna navíc jsou dvě.”
 3. Opakujeme si slovní vazby “What is this?” It is (a pencil) –Co je to? To je (tužka). hrou na slepou bá Děti reagují na otázku “What’s this?” (Co je to?) a odpovídají na ni celou větou “This is (a pencil).”
 4. Znovu si zpíváme písničky o číslech, které již děti znají, pokud bude čas.

Domácí úkol/ Homework (HW):

1.D. na úterý 20.11.;    1.A.,1.B. na středu 21.11.;    1.C. na pátek 23.11.;    

1.A,B,C:

 1. Děti dostaly pracovni list, ze kterého si mají vystřihnout části školních potřeb a nalepit je do obrázku tam kde patří. Navíc si mohou děti obrázek vybarvit, pokud chtějí.
 2. V pracovním sešitě si děti mají dodělat stránky 13 a 15 (pouze ty děti které ještě nemají vypracované). Na str.13 děti dopisují čísla, která chybí v pořadí. Na str.15 děti spojují počet předmětů s číslicí a říkají si nahlas např. “How many school bags?” -“two”. (Kolik školních tašek? –dvě).
 3. Písničky o číslech si děti mají přeposlechnout a zazpívat také doma. Odkaz na písničku “Ten little fingers” najdou na CDéčka k pracovnímu sešitu nebo zde: Ten Little Fingers. Odkaz na na písničku “Ten Little Teddy Bears” najdou zde:

1.D.:

 1. V pracovním sešitě (Activity Book) na stránce 79 si děti mají vystřihnout kartičky pexesa a donést je v sáčka nebo v obálce.
 2. Děti dostaly 4 obrázky na jednom A4 listu k příběhu “It’s Otto” z Unitu 1. Děti mají doma pouze vystřihnout obrázky k příběhu podle přerušované čáry. Ve škole s tím pak budeme dále pracovat.
 3. Děti si mají donést lepidlo a pastelky!
 4. V pracovním sešitě si děti mají dodělat stránky 13 a 15 (pouze ty děti které ještě nemají vypracované). Na str.13 děti dopisují čísla, která chybí v pořadí. Na str.15 děti spojují počet předmětů s číslicí a říkají si nahlas např. “How many school bags?” -“two”. (Kolik školních tašek? –dvě).
 5. Písničky o číslech si děti mají přeposlechnout a zazpívat také doma. Odkaz na písničku “Ten little fingers” najdou na CDéčka k pracovnímu sešitu nebo zde: Ten Little Fingers song Odkaz na na písničku “Ten Little Teddy Bears” -prosím vizte video výše v této zprávě.

Přeji všem hezké podzimní dny,

Andrea Běhalová

AJ 1.A,B,C,D (Andrea Běhalová) – týden 12.-16.11.,2018

Dobrý den,

Portfolia na AJ: Portfolia od dětí z 1.A,B,C,D máme nyní ve škole. Kdo chyběl ve škole a neodevzdal, nechť portfolium neprodleně odevzdá ke kontrole na další hodině angličtiny.

Pokud nenastanou nějaké změny, tak v týdnu 12.-16.11. budeme pokračovat v následujícím:

 1. Pokračujeme v Unitu 2 –opakujeme si slovní vazbu “What is this?” It is (a pencil) –Co je to? To je (tužka). zábavnou hrou na slepou bábu. ;-)
 2. Procvičujeme si čísla 0-10 hrou s pexesem a kartičkami a také písničkou.
 3. Tvoříme si mini-knížečku k příběhu „It’s Otto” v Unitu 1.

Domácí úkol/ Homework (HW):

1.D. na úterý 13.11.;    1.A.,1.B. na středu 14.11.;    1.C. na pátek 16.11.;    

 1. V pracovním sešitě (Activity Book) na stránce 79 si děti mají vystřihnout kartičky pexesa a donést je v sáčku nebo v obálce.
 2. Děti dostaly 4 obrázky na jednom A4 listu k příběhu “It’s Otto” z Unitu 1. Děti mají doma pouze vystřihnout obrázky k příběhu podle přerušované čáry. Ve škole s tím pak budeme dále pracovat.
 3. Děti si mají donést lepidlo a pastelky!
 4. 1.D. pouze:
  • V pracovním sešitě (Activity Book) děti si mají vypracovat stránku 11. Děti si tímto cvičením opakují slovíčka školních potřeb.
  • Sebehodnotící tabulka k Unitu 1: Dětem jsem poslala domů sebehodnotící tabulku k Unitu 1. Prosím rodiče, aby přečetli dětem z tabulky jednotlivé body na každém řádku v tabulce a děti ke každému bodu se samy zhodnotí. Jestli umí, tak nakreslí smajlíka :-) . Jestli trochu umí, tak nakreslí rovňáska :-/. A jestli neumí, tak nakreslí mračouna :-(.
  • Děti si vybarví obrázek dýně a přeposlechnou si písničku. Odkaz na písničku „Five little pumpkins“ zde:

   .  Děti již písničku znají, tak ať si ji zkusí zazpívat. ;-)

Přeji všem hezké podzimní dny,

Andrea Běhalová

Angličtina 1.D – Kloudová

Dnes jsme počítali do deseti, opakovali barvy a slovní zásobu Unit 2 – a pen, a pencil, a pencil case, a book, a ruler, a bag.
Zahráli jsme si hru Simon says – sit down, stand up, run, jump, sit on the carpet, touch your nose, touch your hair, hands up, hands down, stop:-))
V pracovním sešitě jsme si zkontrolovali úkol na str.11 – kdo zapomněl, doplní!
Domácí úkol na 13.11. – Pracovní sešit str.15 a 17.
Přeji krásný týden! MKloudová

AJ 1.A,B,C,D (Andrea Běhalová) – týden 5.-9.11.,2018

Dobrý den,

Portfolia na AJ: Portfolia od dětí z 1.A,B,C máme nyní ve škole. Kdo chyběl ve škole a tudíž neodevzdal, nechť jej neprodleně odevzdá na další hodině angličtiny.

Pokud nenastanou nějaké změny, tak v týdnu 5.-9.11. budeme pokračovat v následujícím:

 1. Všichni (1.A,B,C,D) pokračujeme v Unitu 2 –učíme se slovní vazby “What’s this? It’s …. (Co je toto? To je….) poslechem a dramatizací příběhu.
 2. 1.D. se k nám po dvou týdnech absence přidá a navíc se seznámí se slovní zásobou k Unitu 2 písničkou.
 3. 1.B. navíc si opakuje Unitu 1.

Domácí úkol/ Homework (HW):

1.A.,1.B. na středu 7.11.;    1.C. na pátek 9.11.;     1.D. na úterý 6.11.;   

 1. V pracovním sešitě (Activity Book) děti si mají vypracovat stránku 11. Děti si tímto cvičením opakují slovíčka školních potřeb.
 2. Sebehodnotící tabulka k Unitu 1: Dětem jsem poslala domů sebehodnotící tabulku k Unitu 1. Prosím rodiče, aby přečetli dětem z tabulky jednotlivé body na každém řádku v tabulce a děti ke každému bodu se samy zhodnotí. Jestli umí, tak nakreslí smajlíka :-) . Jestli trochu umí, tak nakreslí rovňáska  :-/. A jestli neumí, tak nakreslí mračouna  :-(
 3. Děti si vybarví obrázek dýně a přeposlechnou si písničku. Odkaz na písničku „Five little pumpkins“ zde:

  .  Děti již písničku znají, tak ať si ji zkusí zazpívat také doma. ;-)

 4. 1.D pouze: V pracovním sešitě (Activity Book) si děti mají vypracovat stránku 9. Děti mají vlepit samolepky k jednotlivým obrázkům. Děti najdou samolepky k Unitu 1 vzadu pracovního sešitu (Activity Book). Tímto cvičením si děti opakují jména postaviček v Unitu 1.

Přeji všem příjemné podzimní dny,

Andrea Běhalová

AJ 1.A,B,C,D (Andrea Běhalová) – týden 29.10.-2.11.,2018

Dobrý den,

Portfolia na AJ a pracovní sešity: Děti z 1.C a 1.A mají portfolia nyní ve škole. Od dětí v 1.C jsem si vysbírala pracovní sešity (Activity Books) ke kontrole, takže je mám nyní u sebe.

V pondělí a úterý jsou podzimní prázdniny a škola je zavřená. Pokud nenastanou nějaké změny, tak v tomto týdnu 29.10.-2.11. probíhá výuka ve škole od středy 31.10. a budeme pokračovat v následujícím:

 1. Začneme Unit 2 na téma “škola” –poslechneme si písničku a učíme se názvy školních potřeb.
 2. Halloween –povíme si o Halloweenu a k tomu si řekneme slovíčka a zazpíváme písničku. Halloween porovnáme s tím co děláme v tomto období v České republice (Památka zesnulých/ Dušičky).
 3. Během tématického týdne děti v 1.B a 1.D šly do divadla místo hodiny angličtiny, takže opakování Unitu 1 se posunuje na jinou hodinu angličtiny, t.j. 1.B. na středu 7.11. a 1.D. na úterý 13.11.

Domácí úkol/ Homework (HW):

1.A.,1.B. na středu 31.10.;    1.C. na pátek 2.11.;     1.D. na úterý 6.11.;   

 1. 1.B a 1.D: V pracovním sešitě (Activity Book) si děti mají vypracovat stránku 9. Děti mají vlepit samolepky k jednotlivým obrázkům. Děti najdou samolepky k Unitu 1 vzadu pracovního sešitu (Activity Book). Tímto cvičením si děti opakují jména postaviček v Unitu 1.
 2. 1.A,B,C,D: Děti si mají opakovat vše z Unitu 1. Odkazy na: Games (hry) , vocabulary (slovíčka) , songs and chant (písničky a říkanka) , story (příběh)

Přeji všem hezké podzimní dny,

Andrea Běhalová