Seminář z dějepisu

Na minulém semináři z dějeisu jsem se zaměřili na zámořské objevy. Prozkoumali jsme životopisy jednotlivých mořeplavců a jejich nelehké osudy. Potom jsme šli ven kreslit velkou mapu světa a vyzačovat cesty jednotlivých objevitelů…..u procházejících rodičů mělo naše úsilí úspěch, některé ostrovy a kontinenty se docela povedly, škoda, že je druhý den spláchl déšťIMG_6856

IMG_6851

IMG_6848 :-(

Obvodní kolo dějepisné olympiády

V úterý 17.1. se konalo obvodní kolo dějepisné olympiády. Za naši školu účastnili vítězové školního kola Lukáš Kozár a Matyáš Roznětinský.

Vědomostní soutěž dopadla pro naši školu  výborně:
2.místo: Lukáš Kozár, 9.A
3.místo: Matyáš Roznětínský, 9.B

Oba jsou zároveň i úspěšnými řešiteli (získali více než 60 bodů)
Gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy.

Dějepisná olympiáda

Jako každý rok u nás proběhlo školní kolo dějepisné olympiády, letošní téma znělo Marie Terezie- žena, matka panovnice, aneb Habsburkové 18.století.
Školního kola se zúčastnilo 35 žáků z 8.a 9.tříd, otázky nebyly vůbec jednoduché.
Nejlépe si poradili: Lukáš Kozár z 9.A
Matyáš Roznětinský z 9.B
Aneta Cerovská 8.C a Petr Kopřiva 9.A
První 2 postupují do obvodního kola, gratuluji. A všem děkuji za účast a zodpovědný přístup.
Otázky si můžete vyzkoušet na http://talentovani.cz/aktuality-do

Život před 100 lety 2.A a 9.B

V pátek 16.10. si děti z 2.A a 9.B vzájemně prezentovaly výsledky své práce. Druháci celý týden zjišťovali informace o životě před 100 lety a měli připravené obrázky tehdejších měst. Deváťáci se zabývali 1.světovou válkou a přišli s tematicky zaměřenými plakáty. Děti nejprve pracovaly po skupinách, potom následovalo hodnocení. Starší děti se chovaly vzorně, druháci se nebáli prezentovat, ptát se, diskutovat….Myslím, že akce splnila svůj účel :-).

Život před 100 lety 2.A a 9.B

Dějepisná olympiáda

V úterý 16.12.2014 se dobrovolníci z osmých a devátých tříd zúčastnili školního kola dějepisné olympiády. Téma letošního 44.ročníku bylo „Pot, slzy a naděje aneb život je boj“.Otázky byly poměrně náročné, většina žáků se s nimi ale vypořádala dobře. Nejúspěšnějšími řešiteli byli a do obvodního kola postupují Tomáš Pokorný (9.A) a Tomáš Zeman (8.B), gratuluji a všem zúčastněným děkuji. Petra Rajtrová