4.B a 5. oddělení školní družiny v Muzeu pražských pověstí a strašidel

Fotoalbum

Z metra Nové Butovice jsme jeli na stanici Můstek, tam jsme přestoupili na linku A. Jeli jsme na stanici Malostranská. Tam jsme vystoupili a šli jsme do Vojanových sadů. Tam jsme viděli veliký buk a strom jménem Gingo bilola neboli Jinan dvoulaločný. Potom jsme šli směrem do Mostecké ulice a cestou jsme viděli Malostranskou mosteckou věž.
A už jsme v Muzeu pověstí a strašidel. Tam jsme viděli: duch založení muzea, Turek s useknutou hlavou své milenky, Golem, dům u obrázku Panny Marie, dobrý vodník Kabourek, kostlivec na ohnivém vozu, bílý kříž na dveřích, lakomý kupec Haňka, Faustův dům, bezhlavá herečka Laura, Huňáč, skřítci na okapu, zazděná jeptiška, zlý vodník, bezhlůavý templář. Klukům se nejvíc líbil rarášek, který kouká jeptiškám pod sukni a holky se shodly na pověsti jménem bílý kříž na dveřích. Všem, co se zúčastnili výletu se nejvíce líbilo strašidlo nemluvně z Karlova mostu. Lída, Kája, Pepa, Martinka, Alenka ze 4.B
Po svačině jsme šli na Malostranské náměstí, kde jsme viděli chrám sv. Mikuláše. V do Nerudově ulici jsme hledali domovní znamení. V poledne jsme se podívali na výměnu vojáků Hradní stráže. Pak jsme šli k Loretě. Měli jsme za úkol spočítat andělíčky. Poslechli jsme si pověst o Loretě a mariánskou píseň. Zpět jsme jeli tramvají a na Národní třídě jsme nastoupili do metra.

děti ze školní družiny

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*