Parlament a Senát na Lyčkově náměstí

lyckovo_nam

V pondělí 28. února šel parlament a senát naší školy do místní školy na Lyčkově náměstí. Byla to návštěva na oplátku, protože parlament jejich školy už u nás byl.
Parlament ZŠ Lyčkovo náměstí nás poprosil, abychom se podívali po škole a navrhli možnosti, jak ji vylepšit.

Budova školy je stará 107 let. Když do školy příjdete poprvé, budete si připadat jako v bludišti. Škola má čtyři patra. Mají také velké školní hřiště a i školku. Je sice škoda, že nemají svojí školní jídelnu, ale jinak super. Patří jim i sklep. V něm mají hudební sál a dohromady s ním i divadelní sál. Je tam i keramika společně s vypalovací pecí. Ve čtvrtém patře je jen 1.B a učebny fyziky a chemie.

Kdysi tam byl sklad učebnic, ale v roce 2002 byly povodně a Karlín postihly nějvíce. Je tam školní klub, je to klub kde si mohou děti od 4.třídy jít hrát na počítač, kulečník, ping pong, koukat na televizi a hrát stolní fotbal. Na hřišti mohou hrát vybiku,přehazovanou a taky páku. Asi už jste podle mého popsání poznali, že je to škola velmi hezká.

Nakonec jsme si dmluvili další spolupráci. Jejich divadelní kroužek na 1. stupni bude uvažovat o představení v rámci našeho Chlupíkova divadelního léta.

Tomáš Jílek a David Kaminski

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*