Anglie červen 2013

Neděle 16.6. – v 15:30 jsme překročili hranice do ČR a u školy nás můžete čekat kolem 17 hod, dáme vědět telefonicky.

Anglie červen 2013

PÁTEK 14.6.2013

Karel :-)

Poslední den školy:-) a po ní výlet k moři do městečka Torquay – součást anglické Riviéry. Návštěvu jsme začali v „zoo“ mapující život v moři – Living Coast, jehož největší atrakcí jsou spousty tučňáků. A protože byl právě čas krmení, mohli jsme si je prohlédnout opravdu zblízka. Samozřejmě jsme okoukli také vydry, rybičky, hvězdice, rejnoky a spousty dalších živočichů. Největším miláčkem se stal tuleň Karel:-) a pak samozřejmě dokonalí plyšáčci v obchůdku:-)

Po zvířátcích byl hodinový rozchod, který jsme tenrokrát využili nejen pro útok na Primemark, Poundland a Jokeshop, ale také nákup večeře na sobotní cestu do Prahy….

Před ní nás ale čeká balení,  zítřejší vstávání v pět, cesta do Londýna a devítihodinová prohlídka města, kde zrovna budou probíhat oslavy narozenin Královny Alžběty II. …..

Držte nám prosím palce, ať vše dopadne tak, jak má, a vydrží nám dosavadní prima počasí, super nálada a vůbec celková pohodička:-)

Příjezd ke Sportcentru je plánován na neděli 14:00hod. Dětem určitě řekneme, aby napsaly domů sms, až budeme odjíždět z českých hranic, tedy cca 2 hodiny před příjezdem.

ČTVRTEK 13.6.2013

Pomalu přestáváme mluvit a rozumět česky:-))

Anglické počasí nám (naštěstí) moc dlouho nepřálo, a tak jsme si dnes po škole užili neuvěřitelně krásný výlet do Dartmooru – vřesoviště jako vystřiženého z knih typu Jane Eyre nebo Pýcha a předsudek. Typický všudypřítomný vítr nám zvlášť na skalní vyhlídce vyplavil do krve všechen adrenalin:-)

Vyběhaní, vyskákaní, vyfoukaní a vylezení jsme se autobusem přesunuli do Widecomb In The Moor – kouzelné vesničky v srdci Dartmooru s nádhernou katedrálou a kavárničkou proti ní, kde jsme si pochutnali na zdejší specialitě Cream Tea a následným nezbytným útokem na obchůdky se suvenýry :-)

Pohodová cesta do rodin a zítra už se začínáme loučit :-(((

PS. Myslím, že domů se chce opravdu málokomu… :-)

STŘEDA 12.6.2013

Powderham Castle

Dnes jsme se konečně dočkali!!!!! Typicky anglické počasí je tu!! :-) a v něm jsme vyrazili na celodenní výlet. Dnes tedy žádná škola:-)

Po necelé hodince jízdy jsme dorazili k sídlu Powderham Castle, který je dosud obýván anglickou šlechtou. Ta se pravděpodobně dozvěděla o naší plánované návštěvě – a odcestovala:-), jak jsme se, mimo jiné, dozvědeli od pana průvodce, který by klidně mohl zastávat roli samotného pana hrabětě:-) Zajímavý a zábavný výklad nám opět překládala Andrea z 9.C. Nejvíc jsme se nasmáli při vyprávění o malém hraběti z Kentu, který vylepšoval svého dřevěného houpacího koně tím, že do jeho dutého břicha strkal maminčiny šperky, aby koník pořádně rachtal:-) Zlepšovací experimet ukončil až náhodný dospělý který na koníka usedl a tohoto následně rozsedl:-) Šperky se vysypaly a malý hrabě dostal za trest 100x napsat: Nebudu házet šperky do koně:-)

Po skončení prohlídky nás čekalo „zámecké safari“ :-) – projížďka na upraveném valníku po přilehlých pozemcích s pozorováním daňků. Daňci ochotně pózovali, foťáky cvakaly a záverečný slejvák jen dokreslil celkovou pohodu:-)

Prohlídku sídla zakončil tradiční útok na obchůdek se suvenýry, kde byla paní prodavačka zcela uchvácena z dobrého vychování i angličtiny našich dětí:-)

Oběd v autobuse nám ukrátil přejezd do městečka Exeter. Starobylá katedrála nadchla svou mohutností, nicméně……shopping je shopping….:-) tři hodiny utekly jako voda z oblohy, a tak nás krom výhodných nákupů potěšilo i zlepšení počasí:-)

Cesta domů byla úplně akorát tak dlouhá, abychom si prohlédli všechny ulovené poklady:-) a samozřejmě nemohla chybět módní přehlídka firmy Primemark. Nutno podotkout, že holkám i klukům z osmiček a devítek to opravdu slušelo:-)

(Fotky postupně přidáme:-) )

ÚTERÝ 11.6.2013

Strnulé viktoriánské výrazy - úsměv zakázán

Po škole nás dnes čekal výlet do viktoriánské vesničky – skanzenu Morwellham.  Rozdělili jsme se na dvě skupiny a postupně navštívili

– školu, kde jsme si vyzkoušeli psaní na tabulky, hodinu zpěvu i viktoriánské školní tresty :-)

– měděný důl, jehož hlavním plusem bylo to, že se prohlídka konala jízdou na důlních vozících

– domy, ve kterých žili horníci i jejich předák

– odívárnu, kde jsme se dozvěděli, jak se oblékali viktoriánské dámy a pánové, jak poznat podle oblečení „toho pravého/tu pravou“ (=bohatou:-) ), vyzkoušeli si oblékání i chůzu ve viktoriánském oblečení (a skupinka starších naprosto odrovnala místní paní průvodkyni, když v kostýmech začala tančit. Nikoli však tance z dob královny Viktorie, ale Harlem Shake:-))

Starší skupinka se v podstatě obešla bez překladu, jen v úvodní části jsme využili překladatelských dovedností našich pokročilých žáků Andrey a Nikoly, mladší bedlivě naslouchali angličtině s následným překladem.

Na obchůdek tentokrát nezbyl čas, zato přilehlé dětské hřiště jsme vzali útokem.

Pak už jen pohodová cesta zpět do Plymouth a přesun s rodinami do našich dočasných hnízdeček.

Dobrou :-)

PONDĚLÍ 10.6.2013

Nadšení neznalo mezí :-)

Eden Project

Eden Project

V pondělí ráno jsme se se všichni setkali na místě srazu, lehce pozdě přijely jen paní učitelky:-)

Všechny děti byly z rodiny opravdu nadšené, a tak nám cesta do školy (College = střední škola) uběhla při vyprávění nejrůznějších zážitků od psů a koček až po „Wiička“ :-)

Koordinátorka anglických kurzů nám představila lektory – velké sympaťáky:-) : prima slečna pro začátečníky, idol žen s několika cenami za výtečené vedení kurzů pro středně pokročilé žáky a bezva chlapík pro nejpokročilejší – z toho byli někteří tak nadšení, že se ptali, zda by škola nemohla být i místo výletů:-))

Po skončení výuky jsme museli chvíli čekat na autobus, který se zasekl v „traffic jamu“ a následně díky objížďce absolvovat trochu zdlouhavou cestu  do místa s názvem Eden Project. ( Dopravní potíže nás ovšem nemohly rozhodit díky neuvěřitelné zásobě filmů, které si sem děti s sebou vzaly.  MammaMia rozezpívala většinu autobusu i s panem řidičem:-) i když….on vlastně možná úpěl :-)) ne pěl :-) )

Eden Project – Projekt Rajská zahrada –  nás naprosto uchvátil. Na obrovské rozloze bývalého kamenolomu vybudovaný komplex skleníků, zahrad, parčíků, obchůdků atd neměl chybu – snad jen jedinou: přiliš mnoho věcí a příliš málo času:-)

Cesta zpět do Plymouth probíhala v pohodě a svižně, v 19 hod si všechny rodiny bezproblémově rozebraly své svěřence a zítra se těšíme na další zážitky:-)

Plymouth: závidíte? :-)

A tady závidíme i my:-)

Neděle 9.6. Cesta bez problémů, na místě v Plymouthu jsme byli už v 16:00, nebe bez mráčku :-).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*