Švp 9.A

Švp 9.A

STŘEDA Počasí nám opět na celorepublikové poměry docela přálo, bylo teplo a deštík jen opravdu občasný a lehký. Po náročném pondělku a úterku (po celodenní plavbě ještě kluci připravili holkám noční bojovku) byl dnes volný budíček, který všichni využili na maximum :-) a tím pádem byl v kempu téměř do oběda úplný klid. Ve 12 začala služba chystat oběd – polévku a palačinky – a zbytek zatím trénoval divadelní představení na Chlupíkovo léto.

Po obědě jsme podle plánu vyrazili do Řevnic za účelem doplnění zásob a večer se napucli k prasknutí při grilování. Menu bylo bohaté – od bio klobásek a párečků bez éček, přes kuřecí steaky až po vepřová žebírka, grilovaný hermelín a cuketu. S plnými bříšky jsme si pak zazpívali u ohně.

Zdravíme v rychlosti ze Zadní Třebaně, včera 27.5. jsme pod vedením instruktora sjeli kousek Berounky z Berouna do Třebaně. Počasí bylo nádherné – část cesty dokonce i svítilo slunce, pršelo jen asi 5 minut jízdy a celý čas našeho oběda v restauraci.

Zdravíme ze Zadní Třebaně – krásného kempu na ostrově. Počasí dnes úžasné, bez jediné kapky. Po příjezdu vlakem oběd z vlastních zásob v kempu, zanechání zavazadel ve společenské místnosti, pak autobusem přiblížení ke Koněpruským jeskyním. Krásná prohlídka s baterkami, kromě všech krápníků a klasických viditelných úkazů jsme díky UV světlu viděli i největší raritu – zelené fluorescenční světlo uranylu. Po posilnění vlastními zásobami i zmrzlinou jsme se vydali směr Srbsko. Nejdříve kousek naučnou stezkou, pak přes louky, pole i les – po žluté značce i podle mapy. Po posile Kofolou v Srbsku vlakem do Třebaně. V kempu část otužilců naskákala do řeky, jiní se spokojili s teplou sprchou. Večeři zvládla služba na jedničku, špagety se zeleninou, strouhaným sýrem a kečupem. Pod vedením Artura všichni nadšeně hráli hry na louce uprostřed chatového prostoru. Zakončení patřilo zbaštění narozeninového dortu. Večerku ve 23 hod většina po náročném dni uvítala, i když část samozřejmě ještě povídala v chatkách.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*