Projekt FACING the FUTURE – Erasmus+

Co je logo erasmus+Erasmus+?
Erasmus+ je vzdělávací program Evropské unie na období 2014–2020 a navazuje na úspěšný Program celoživotního učení, Mládež v akci a další vzdělávací programy.

Jak se zapojila naše škola?
Naše škola spolupracuje v rámci Projektů spolupráce , a to
v klíčové akci 2 (KA2) – Spolupráce na inovacích a výměna osvědčených postupů, která podporuje mezinárodní spolupráci v oblasti vzdělávání, odborné přípravy a mládeže. V rámci KA2 je možné se zapojit do několika typů projektů.
Jedním z nich jsou strategická partnerství, která se zaměřují na sdílení a výměnu zkušeností mezi organizacemi působícími v oblasti vzdělávání a práce s mládeží, na přenos a realizaci inovativních postupů.
Spolu s finskou základní školou v Helsinkách a řeckou základní školou v Athénách jsme připravili projekt s názvem FACING the FUTURE (Čelem k budoucnosti).

Projekt je určen pro žáky 2. stupně a poběží do května 2016. Vybrali jsme žáky současných 6. a 7. tříd, kteří se v průběhu projektu v menších skupinách zapojí postupně do různých aktivit.
Projekt je zaměřen na vnímání budoucnosti jako možnosti vlastního rozvoje, zkoumání dopadu životního stylu na budoucnost žáků a v neposlední řadě samozřejmě na vytvoření příležitostí poznat nové přátele a navázat kontakty s mládeží v partnerských zemích.

NA CO SE MŮŽEME TĚŠIT?
– Nejrůznější aktivity ve společném digitálním prostředí (Google maps, VoiceThread, video, fotostory, blogování….) s cílem poznat životní styl dětí v partnerských zemích a jejich vnímání vlastní budoucnosti.

– Aktivity, které připraví podklady pro vytvoření společné počítačové hry, která bude jedním ze závěrečných výstupů projektu.

– Účast na třech společných setkáních vybraných zástupců ze všech partnerských škol (5 z každé školy na každém ze zahraničních setkání) na podzim 2015 v Praze, v zimě 2016 v Athénách a na jaře 2016 v Helsinkách.

Spolupráce se studenty ALTO university v Helsinkách, kteří budou mít na starosti vytvoření počítačové hry a vedení 3 workshopů k vývoji počítačové hry v rámci společných setkání v Praze, Athénách a Helsinkách.

Webová stránka projektu: www.facing-the-future.com

Návštěva v Aténách, leden 2016

Návštěva Helsinek, duben 2016

Facebooková stránka: Erasmus Athens Helsinki Prague  

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*