4. 4. – 8. 4.

Ve čtvrtek se účastníme výukového pořadu v rámci ICT. Vybírám 70korun.
Tento týden se nadále seznamujeme se zájmeny a také budeme opakovat látku o slovesech, napíšeme další cvičení z učebnice na opakování sloves a za úkol v pondělí dostanou opravu a podpis rodičů u diktátu zaměřeného na shodu přísudku s podmětem, který ne všem dopadl dobře. Budeme tedy procvičovat a ke konci týdne psát znovu další. Budeme pokračovat v určování slovních druhů v P. S./ str. 8/. V P. S. budeme vyplňovat další cvičení na psaní i, y po obojetných souhláskách.
Domluvíme si knihy na další četbu na téma příběh s dětským hrdinou. Kdo má průkazku do knihovny, může si ji vzít ve čtvrtek, kdy cestou z výukového pořadu bychom se zastavili v knihovně na Lužinách.
V matematice pokračujeme v násobení dvojciferným a trojciferným činitelem ale hlavně v dělení dvojciferným dělitelem. Pokračujeme v učivu o desetinných číslech.
V dějepisu probíráme 1. světovou válku, opravíme písemné opakování a seznámíme se osobností T.G. Masaryka. Zkontrolujeme úkol v pracovním sešitu a domluvíme se, co bude v dalším opakování.
V zeměpisném učivu budeme i nadále prověřovat umístění států na mapě, přiřazení hlavního města k názvu státu, budeme přiřazovat informace o státech ke správnému státu.
Učivo o vesmíru je rozděleno na témata, na která si připraví každý prezentaci v PowerPointu. Již vytvořenou práci si ukládá na flash disk. Žáci pracují ve škole při hodinách ICT nebo i doma ale nesmí rozepsané zapomínat přenášet.
Kritéria prezentace: nejméně 10 listů, asi 8 obrázků, alespoň na 1 listů některý druh odrážek.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*