Erasmus+ Helsinky

V neděli 3.4. se další skupinka žáků 8. třídy vydala v rámci Projektu Erasmus+ do Helsinek. Po příletu jsme dojeli vláčkem do centra Helsinek, odkud děti pokračovaly ke škole, kde už na ně čekali staří i noví přátelé.

Helsinki_Suomenlinna

V pondělí jsme zahájili ve škole opět workshopem, tentokrát ho studenti Aalto univerzity zaměřili na animaci. Odpoledne jsme  navštívili ostrov s pevností Suomenlinna -památku UNESCO, kam jsme dojeli trajektem obklopeni křičícími racky. Celý den bylo sice mrazivé, ale nádherné slunečné počasí, takže se nám všem výlet moc líbil.

Helsinki_school workshop

Ve škole nás kromě samotného workshopu zaujal hlavně skleník s rostlinami a zvířaty.

Rovio – Angry Birds

V úterý jsme měli domluvenou návštěvu firmy Rovio, která stojí za veleúspěšnou hrou Angry Birds. Udělalo si na nás čas pět pracovníků a vysvětlili nám podrobně, jak funguje  herní business, i co dělají jednotliví členové vývojářského týmu. Navíc jsme měli možnost navštívit zajímavou lokalitu, kde je nejen univerzita Aalto, ale i spousta dalších firem z oboru digitálních a nových médií, které se přezdívá skandinávské Silicon Valley.

Cooking

Středeční odpoledne jsme věnovali vaření. Mezinárodná skupinky upekly pod vedením svých finských kamarádů tradiční chlebíčky z žitné mouky plněné rýží. Navrch přišla ještě vajíčková pomazánka. Mňam!

Ve čtvrtek dopoledne byl čas na testování hotové hry a vychytávání chyb. Po obědě už nás čekalo jen závěrečné vystoupení před dalšími žáky finské školy a dalšími hosty. naštěstí jsme měli připravené filmy, prezentace a fotky už z pražské konference oborových dnů, takže jsme byli schopni představit celý projekt v angličtině. Finští i řečtí partneři oceňovali, že jsou děti schopné mluvit zpaměti před větším počtem lidí a velký úspěch sklidily i oba filmy a prezentace.

Zítra dopoledne se ještě vydáme na pár hodin k moři a pak už zase vláčkem na letiště a hurá domů.

Další informace o projektu Erasmus+ najdete zde.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*