2. 5. – 6. 5.

Opravili jsme čtvrtletní písemné práce a prosím o podpis a připomínám, že v tomto týdnu napíšeme opravné práce. Nezapomeňte podepsat čtvrtletní sebehodnocení v žákovské knížce. Někteří nemají stále podepsané tří čtvrtletní známky.
Ve čtvrtek 5. 5. se uskuteční přednáška o vesmíru ve škole. Vybírám 20 korun.
Tento týden dokončujeme učivo o zájmenech /uč. str. 106-107, P. S. str. 52/ a začínáme se seznamovat s číslovkami a jejich dělením. / uč. str. 110- 112, P.S. str. 53/. Budeme pokračovat v určování slovních druhů v P. S./ str. 9/. Dokončíme prověření znalosti řad vyjmenovaných slov.
V matematice nadále dělíme dvojciferným dělitelem. Pokračujeme v učivu o desetinných číslech – zaokrouhlování /učebnice str. 26- 27/ a sčítání desetinných čísel /učebnice str. 28- 31,/ odčítání / uč. str. 31- 33/ a P.S. str. 10-11, 23- 24. Za úkol bylo dokončit cvičení v P.S. str. 37/4. V geometrii budeme opakovat učivo o obsahu a jednotky obsahu- plochy / P.S. str. 38-39/
V dějepisu probíráme Cesta k zániku/ uč. str. 42/, Válečná a poválečná léta /uč. str.43 -44/a opravíme si písemku.
V zeměpisném učivu budeme i nadále prověřovat umístění států na mapě, přiřazení hlavního města k názvu státu, budeme přiřazovat informace o státech ke správnému státu, ale druhou hodinu budeme věnovat přírodovědě.
V hudební výchově prověřím znalost not, poslechneme si další referát a naučíme píseň, děti si potřebují vylepšit známky.
V ICT pokračujeme v práci na prezentaci o vesmíru. NUTNĚ S SEBOU FLASH DISK.
Na pracovní a výtvarné výchově budeme i nadále tvořit vesmírné lidské výtvory- skupina se domluví na společném velkém výrobku. Děti dostaly za úkol přinést si obrázky a materiál na výrobky/ krabičky, lepidla, alobaly, trubky, apod./

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*