Křižovatka kultur: Zájezd do Francie a Španělska

Fotogalerie
DSCN7593 - kopie

V září 2016 se nám konečně podařilo vyjet do Španělska a Francie za poznáváním odlišných kultur, na jih Evropy, kde jsou dvě země evropské unie rozděleny Pyrenejemi.

Nejdříve jsme se vypravili do španělské Barcelony, hlavního města Katalánska, do parku Guellet,  kde jsme si mohli posedět na barevných vykládaných lavičkách Antonia Gaudího a projít se v krásném parku, jehož část se nachází na střeše obchodního centra. Také jsme si tam mohli fotit na palmách volně poletující papoušky.  Odpoledne jsme se stačili vykoupat v teplém středozemním moři a druhý den pokračovat návštěvou originálního chrámu Sagrada Familia, který opravdu nemá v architektuře v Evropě obdoby a stále je dostavován a do Fiqueres do muzea španělského malíře Salvadora Dalího. Podle jeho obrazů jsme si potom u moře vyzkoušeli namalovat obrazy podle naší vlastní fantazie.

Před odjezdem do jižní Francie jsme ještě vyjeli autobusem do kláštera Monserrat. Nebylo nám nejlépe na úzkých silničkách s obrovskými hloubkami v údolích pod sebou. Odměnou byla prohlídka kostela s Černou Madonou a pro ty odvážnější i výjezd lanovkou na úplný vrchol, kde byl krásný výhled do celého okolí.

Po příjezdu do Francie jsme se nejdříve ubytovali v kempu v prostorných mobilhomech.  Vydali jsme se na prohlídku pohádkového hradu Carcasonne, prošli se po jeho hradbách, potom jsme si prohlédli starobylé městečko Narbonne a opět využili možnosti koupání ve středozemním moři, tentokrát na francouzské straně.

Celý zájezd jsme zakončili v „růžovém“ městě Toulousse, kde jsme se prošli a pochutnali si na „crepes“ a zmrzlině v malých francouzských kavárničkách. Bonbonkem na závěr se stala návštěva výrobní linky Airbusu s odborným výkladem v angličtině /jazyk, který se učí všichni studenti/. Po poslední návštěvě Flunche, restaurace rychlého pohoštění, proti jiným tohoto typu, si můžete dát k objednanému jídlu nepřeberné množství příloh a zeleniny, už jsme se vydali na cestu zpět do České republiky.

Přijeli jsme unaveni, ale zdrávi a plni dojmů. Stálo to za to.

Vlaďka Strculová Procházková

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*