Angličtina 2.A – Kloudová

Dnes jsme si procvičovali otázky a odpovědi:
1. What´s your name? – My name is …. / I am …. – Jak se jmenuješ? Jmenuji se …./Já jsem …
2. How old are you? – I am 7-8. – Kolik je ti roků? – Je mi 7-8.
3. Where are you from? – I am from Prague/the Czech Republic/Vietnam/…. – Odkud jsi? Jsem z Prahy/České republiky/Vietnamu…
4. How are you? – I am fine, thank you. – Jak se máš? Mám se dobře, děkuji.

Opakovali jsme části obličeje (šest slov z lekce: face, nose, hair, eye, ear, mouth) – přidali jsme si Head-hlava/teeth-zuby/shoulders-ramena/knees-kolena/toes-prsty u nohou/fingers-prsty u rukou/hands-ruce/feet-chodidla a zazpívali jsme si písničku Head and shoulders.
Na str. 34 v pracovním sešitě jsme si vyplnili tabulku – říkali jsme si o 5 lidských smyslech (I can see with my eyes, I can smell with my nose, I can touch with my hands, I can taste with my mouth, I can hear with my ears).

Na str. 36 jsme si shrnuli učivo 4. lekce.

Domácí úkol na 23.3. (úterý po jarních prázdninách) – ti, kteří zapomněli dnes DÚ – rozstříhat a nalepit pexeso do sešitu, tak dodělají!
Pracovní sešit str. 35, dokončit str. 36- poslední cvičení-vybarvit obličej podle pokynů
Pracovní sešit str. 37 – nakreslit do rámečků oči, nos a pusu a napsat slova pod obrázky, přečíst si, co říká Jack a vybarvit obrázek a nakreslit sebe a doplnit do textu barvu očí a vlasů.

Příští hodinu budeme vystřihovat Miniknížku z pracovního sešitu – dohlédněte prosím, ať si ho děti nezapomenou! Děkuji a přeji krásné jarní prázdniny. MKloudová

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*