Angličtina 2.B – Kloudová

Opakovali jsme části obličeje (šest slov z lekce: face, nose, hair, eye, ear, mouth) – přidali jsme si Head-hlava/teeth-zuby/shoulders-ramena/knees-kolena/toes-prsty u nohou/fingers-prsty u rukou/hands-ruce/feet-chodidla a zazpívali jsme si písničku Head and shoulders, Baa Baa black sheep, Old Mac Donald and Intsy Wintsy Spider.

Na str. 34 v pracovním sešitě jsme si vyplnili tabulku – říkali jsme si o 5 lidských smyslech (I can see with my eyes, I can smell with my nose, I can touch with my hands, I can taste with my mouth, I can hear with my ears).
Přečetli jsme si v učebnici str. 28, pak jsme si vystřihli My Minibook – Paint! a děti si mohly vybrat na vybarvování jakoukoliv barvu – tu potom doplňují v celé miniknížce. Kdo bude chtít, může si ji dokončit, kdo ne, přinese příště – NEZAPOMENOUT! – doplníme ve škole.

Na str. 36 jsme si shrnuli učivo 4. lekce.

Domácí úkol na 23.3. (úterý po jarních prázdninách)
1. ti, kteří zapomněli dnes DÚ – rozstříhat a nalepit pexeso do sešitu, tak dodělají!
2. Pracovní sešit str. 35 – najít slova v osmisměrce a popsat obrázek
3. dokončit str. 36 – poslední cvičení-vybarvit obličej podle pokynů
Pracovní sešit str. 37 – nakreslit do rámečků oči, nos a pusu a napsat slova pod obrázky, přečíst si, co říká Jack a vybarvit obrázek a nakreslit sebe a doplnit do textu barvu očí a vlasů.

Přeji krásné jarní prázdniny! MKloudová

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*