Angličtina 3.D – Kloudová

Dokončili jsme Unit 2 napsáním závěrečného testu. Začali jsme novou lekci – Unit 3 – učebnice str. 14 a zazpívali jsme si úvodní písničku Playing with a doll….. V sešitě mají děti zapsanou novou slovní zásobu (str.14 uč.).
V této lekci se budeme učit otázku – převrácením začátku oznamovací věty It is… – To je – vytvoříme otázku Is it…? Je to …? Is it a doll? Je to panenka? a odpovídat na ni krátce – Yes, it is. / No it isn´t. Ano, je. / Ne, není. Dále se budeme učit spojovat barvu a podstatné jméno – např. a red lorry (červený náklaďák), a blue robot (modrý robot), a yellow and green pencil-case (žluto-zelený penál) atd. Budeme také popisovat svoje oblíbené hračky – např. This is my favourite toy. It´s a train. It´s blue and yellow. apod.N azávěr lekce se budeme učit názvy několika povolání – When I grow up, I want to be a nurse. Až vyrostu, chci být zdravotní sestřičkou apod.
N apříští hodinu – tj. úterý 21.11. si mají děti přinést jednu nebo dvě oblíbené hračky (aby se jim vešly do tašky:-)) – budeme si o nich povídat (podle str.18 v učebnici) Také budu v úterý 21.11. zadávat nový projekt My favourite toys – termín odevzdání – další týden 28.11., kdy ho budou děti také prezentovat.
To je zatím všechno, odpočiňte si během prodlouženého víkendu!
Srdečně zdravím MKloudová

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*