5.B – týdenní plán 8.1 – 12.1.2018

Tento týden budou hodiny matematiky nahrazeny hodinami ČJ /za minulý týden/. Kromě 3. hodiny ve středu /bude suplovaná matematika/.

ČJ – opakování přídavných jmen /rozlišování, bližší určování/, opakování psaní zdvojených souhlásek /kořen slova, předpony, přípony, koncovky přídavných jmen -ský, -ští/, průběžné procvičování již probrané látky – příprava na pololetní písemnou práci. Dílna čtení a psaní – autorské psaní /zážitek z prázdnin/, zápisy do kulturních deníků, práce s textem – čtení s porozuměním /z vlastních knih/.

ČJS – dějepis – 1. světová válka /přesunuto z minulého týdne, kdy jsme stačili mluvit jen o vánočních zážitcích/.

ČJS – sexuální přednáška /čtvrtek 10 – 11.40/.

Všeobecnou primární prevenci pro páté třídy na téma Sexuální výchova zajišťuje občanské sdružení Jules a Jim. Veškeré informace o této organizaci najdete na stránkách https://www.julesajim.cz/, na kterých se můžete dozvědět o programech, které poskytují jak pro žáky, tak pro třídní učitele, ale i pro třídní kolektiv. Workshop Sexuální výchova povede Pavlína Zlevská,  vystudovaná psycholožka – speciální pedagožka a především pak lektorka Julese a Jima. Dvouhodinový workshop bude hodně interaktivní a o otevřené komunikaci s dětmi – žádná otázka není špatně a lektorka bude ráda, pokud děti samy aktivně přijdou se svými dotazy. Hlavním cílem workshopu je seznámit děti s tím, k jakým změnám dochází v dospívání – jde o změny jak viditelné, tak pak na úrovni „neviditelné“ – psychické či hormonální změny. Děti by také měly po workshopu vědět, jaké jsou rozdíly mezi dívkami a chlapci a proč tyto rozdíly jsou. Další část workshopu bude věnovaná bezpečnému sexu – spíše povídání o ochraně proti početí a sexuálně přenosných chorobách. O bezpečnosti sexu, tj. kdo se jich smí dotýkat a co už je za hranou. 

Jako bonus v tomto týdnu proběhne v pátek od 9.45 film o termitech /zajišťují rodiče od paní učitelky Hromádkové/ – v divadelním sále ve škole  /s panem učitelem Helikarem, popřípadě s paní uč. Matzenauerovou domluvím přehození či nahrazení hodin/.

Přeji všem rodičům vše nejlepší v roce 2018.

Vlaďka Strculová Procházková

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*