FESTIVAL 2018


Fotogalerie – prohlédněte si fotografie z akce
25. výročí založení školy jsme oslavili ve čtvrtek 14.6. 2018. Pozdravit a předat květiny paní ředitelce přišel pan starosta MČ Praha 13 pan David Vodrážka. A pak už jsme mohli prožít společně se všemi rodiči, žáky a dalšími hosty jeden obyčejný školní den.

O svižný začátek se stuhami se postaraly děti z 5.AD, do školy chvátala s písničkou 2.C. První hodinu jsme měli spolu s 5.ABD hudební výchovu. Písničku V temné džungli doprovodila skvěla kapela z 5.D, která se zároveň starala o všechny hudební předěly. Následovala matematika ve 2.E a 4.B s autobusem, kostkami a pyramidami. Třetí hodina byla angličtina, kdy nám anglické písničky zazpívali žáci z 1., 5. a 9. tříd. Hned nato ukázaly děti ze 4.D, co dělají o velké přestávce. Další hodinu byl na pořadu český jazyk v prvním ročníku, kdy nám prvňáčci dokázali, že písmenka velká ani malá už pro ně nejsou žádný problém. Vyjmenovaná slova jsem si zopakovali se 3.C. V 7.B jsme se zájmem vyslechli referát ze zeměpisu, a ani nám nevadilo, že při něm vybuchly tři sopky. Ve vystoupení 4.A a dětí z 2.stupně jsme se ponořili do zeměpisu i historie naší republiky. A pak už byl čas na plavání ve 3.D a živou hodinu tělocviku na 2.stupni, kde jsme nevěděli, zda dříve koukat na fotbalisty, volejbalistky, florbalisty, překážkový běh nebo tanec. Po vyučování nás čekaly skvělé lívanečky k obědu v podání 1.A, 2.C a 3.D. Den zakončila porada učitelů s písničkou „Porada bývá někdy nekonečná“ a školní tanec pro všechny účinkující. Program v atriu vyvrcholil odpočítáváním 25 let, které má Chlupovka za sebou. Z oken školy se postupně rozbalilo 25 papírových šál, které nazdobily jednotlivé třídy. Špalírem žáků pak prošla paní ředitelka, která od nich postupně dostala 25 červených růží. Nakonec shrnula zajímavou historii školy a popřála škole všechno nejlepší do dalších alespoň  sta let.
Po ukončení programu v atriu školy následovaly dvě hodiny plné dalších vystoupení, představení, výstav, dílen, promítání žákovských filmů a mnoho jiných zajímavostí, kterých byla plná škola.
V pátek 15.6. si pak celý hlavní program užili ještě jednou všichni žáci i učitelé školy.
Hlavní poděkování patří ředitelce celého festivalu paní učitelce Matzenauerové, ale samozřejmě také všem ostatním pedagogickým pracovníkům, dětem, provozním zaměstnancům, zkrátka VŠEM, kteří měli i ten nejmenší podíl na skvělé akci a těšíme se na 30. výročí za pět let.

PS: Těšíme se také na film, který natáčela Chlupíkova televize a televize Praha 13. Jakmile budou k dispozici, dáme Vám vědět.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*