Zájezd do Švédska 2019

Zpráva č. 9 (pátek 17.5.)
I dnes jsme se probudili do slunečného rána. Po „dobalení“ posledních věcí, následovala snídaně, „rozloučení“ s Annebergem a v 10,00 h jsme vyrazili na losí farmu, pak směr Kodaň!u do ČR, jak jsme říkali při odjezdu!!! Myslím, že i letošní zájezd do Švédska se vydařil a děti jsou nabité dojmy!!! Těší se na Vás!!!
Za všechny účastníky zájezdu B. Janovská

Zpráva č. 8 (čtvrtek 16.5.)
Dnes jsme si trochu ráno pospali, budíček byl v 8,00 h, snídaně v 8,30 a odjezd v 10,00 h. Byl krásný slunečný den, dokonce 19 stupňů. Naše první zastávka byla na vyhlídce nad Jonkopingem – Stadsparken, což bylo něco pro naše děti!!! Místo, aby obdivovaly „výhledy“ na město a jezero, místní flóru a faunu, tak se „vrhly“ na prolézačky, tobogány, …a byly maximálně spokojeny!!! Po této příjemné přestávce jsme sjeli přímo do Jonkopingu a prohlédli jsme si muzeum zápalek. Zde naše děti nejvíce zaujaly zápalky – „samoškrtky“!!! Potom následovala prohlídka muzea Husqvarny a malých domečků, kde dříve bydleli kováři. Nyní v nich jsou umístěny malé obchůdky s rukodělnou výrobou, trochu připomínají naši Zlatou uličku. Po návratu do penzionů jsme ještě přibližně 1 h hráli hry na louce, pak následovala večeře, balení věcí a ve 20, 15 h pro zájemce hokej.

Zpráva č. 7 (středa 15.5.)
Dobrý večer, opět se nám povedlo připojit. Dnes jsme za slunečného rána vyrazili do 2. nejnavštěvovanějšího místa ve Švédsku – do Granny. Cestou jsme si udělali příjemnou procházku na místní rozhlednu Tegnertornet, přezdívanou „plechovka“. Po její návštěvě následovala kratší přestávka na čaj a místní sušenky, polední pauzu jsme strávili ve skanzenu nad Grannou, odkud jsou nezapomenutelné výhledy na jezero Vattern. Ve srovnání se zprávami z ČR nám počasí stále přeje, máme jasno až polojasno, teploty se pohybují v rozmezí 13 – 16 stupňů. Po sestupu z vyhlídky do Granny následovala ukázka ruční výroby originálních mentolových špalků Polkagrís a vyhlášených lízátek. Po „velkých“ nákupech jsme se přeplavili trajektem do nádherné přírody ostrova Visingso, kde následovala příjemná procházka v rámci, které jsme si prohlédli kostel Brahekyrkan, zříceninu hradu Visingsborg a navštívili jsme místní rybárnu, kde jsme se koupili místní specialitu uzeného sika.

Zpráva č. 6 (14. 5. – úterý)
Dnešní den jsme pojali po náročných dvou výletech „odpočinkově“, do místního kostela jsme vyrazili až v 10,00 h. Tento kostel je zajímavý zvláště tím, že tam je na stropě vyobrazené peklo! Po té jsme zamířili do přírodní rezervace Dumme Mosse, kde jsme mohli vidět suchopýry, zakrslé břízy, lišejníky… Sami jsme si připravili na vyhrazeném místě ohniště a ugrilovali jsme si párky. Odtud jsme se přesunuli na Taberg, kde se dříve dolovala měď. Den jsme zakončili jízdou na kole (jedna skupina) a druhá skupina hrami v lese.
Zítra nás čeká 2. nejnavštěvovanější turistické centrum Granna!!!
Všechny Vás zdraví účastníci zájezdu!

Zpráva č. 5 (13.5. – pondělí)
Podle již avizovaného programu v pátek při odjezdu jsme jeli do Stockholmu, Benátek Severu. Nejhorší na tom bylo to vstávání!!! Budíček byl ve 4,30 h, snídaně v 5,00 h a odjezd v 5,30 h, ale zvládli jsme to!!! Začali jsme prohlídkou královského sídla Drottmingholm, kde zahrady připomínají malou Versailles. Na naši „počest“ dokonce začaly tryskat fontány a viděli jsme střídání stráže! Pak následovala návštěva městské radnice s prohlídkou Zlatého sálu, Modré haly a sálu, kde zasedá městská rada Stockholmu. Odtud jsme se přesunuli na nádvoří královského paláce Kungliga Slottet, oficiálního sídla krále, kde právě probíhalo střídání stráží s živou vojenskou hudbou. Nemohli jsme vynechat Korunovační katedrálu Storkyrkan a procházku po pěší zóně! Vyvrcholením dnešního dne byla návštěva Vasa muzea!!!

4.zpráva
Dobré odpoledne,
hlásíme z Universea, neboť došlo ke změně původního programu, ale postupně.
Včera jsme absolvovali prohlídku Kodaně při projížďce po síti kanálů, mimo jiné jsme viděli malebné nábřeží Nyhaven , budovy divadla, opery, Černý diamant (knihovna), loď královny Markéty II. Dánské …Při obchůzce starým městem jsme se zúčastnili střídání stráží u královské rezidence Amalienborg, delší zastávka byla u sochy Malé mořské víly vytvořené na motivy H.Ch. Andersena. Ještě než jsme opustili oblast Kodaně, navštívili jsme se vyhlídku z vojenské pevnosti Dragor, odkud byl úžasný výhled na Oresundský most, po kterém jsme krátce po té přejeli do Švédska. Do cíle – penzionu Annabergu jsme dorazili v 18,30 h. Uvítání se odehrálo ve švédském stylu, celý dům byl prozářen světlem svíček a lampiček.
K večeře byla klasická – švédské kuličky s bramborovou kaší.
Dnešní program je nabitý dojmy: rybí kostel (rybí tržnice), kde jsme zakoupili pověstnou bagetu, výhled na ústí řeky Gótty, návštěva muzea Volvo, Universea a zábavního parku Liseberg.
Co je důležité, počasí nám stále přeje a děti jsou v pohodě!
S očekáváním dalších zážitků se s Vámi loučí
účastníci zájezdu.

3.zpráva
Dobré ráno, noc i cesta do Rostocku proběhla v pohodě, silnice byly volné! Počasí nám přeje, je polojasno! Na trajektu jsme se v klidu nasnídali

a v 8,00 h jsme se vylodili v Gedseru, nyní jsme na cestě do Kodaně, kde bychom měli být v cca v 10,00 h!
Nechci to zakřiknout, ale děti jsou zatím prima!!!
Za všechny účastníky zájezdu
B. Janovská

2. zpráva
Na základě dotazu upřesňujeme, že do Bottnarydu není potřeba redukce!!!
Kdo hrajete stolní tenis, nezapomeňte si vzít pálku a míček!!!

1. zpráva
Sraz všech účastníků zájezdu je 10. 5. U MŠ U Stromu ve 20,30 h, ODJEZD ve 21,00 h!
Děti dnes dostaly ještě poslední pokyny!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*